Jdi na obsah Jdi na menu
 


2007
_________________________________________________________________
Květen 2008

12. 5. 2008
NAVŠTIVTE PROSÍM NAŠE NOVÉ STRÁNKY!!!

7. 5. 2008
Krásné jarní počasí nám dnes nebylo cizí, tak jsme opět vyrazili do lesa :) Bezvadné teplíčko → až jsme se v těch sluníčkových paprscích málem utopili :D Mno, a jak si tak kráčíme lesem, vidím před sebou dva opeřence. Nevěřila jsem vlastním očím. Dva metry před námi se na cestě v naprostém klidu se stoprocentní suverenitou procházel kačení pár! Kachna s kačerem se spokojeně pohupovali a blížili se k nám. Už jsem v duchu viděla Dannyho, jak vyběhne a oba ptáky roztrhá, ale chyba lávky :) Dannýsek je jenom krásně vystavil a dál se o ně v podstatě nezajímal.. :-) Jenom teda nevím, kde se tam ty kačeny vzaly, páč v blízkosti žádný rybník nebo nádrž není. Inu, zřejmě chyba v Matrixu ;)

3. - 4. 5. 2008
Maďárek Bruno našel své "ztracené" páníčky :)
O víkendu jsme vyjeli za Prahu, do polí a luk. Danny byl nadšený jako vždycky. Perlil už v autě, kdy za jízdy vystavoval protijedoucí vozidla :) Nicméně, pak jsme dorazili a utíkali k nedalekému rybníku. Abych řekla pravdu, naivně jsem čekala, že Dannýsek do vody hodí šipku, ale po zážitku od Vltavy, kdy spadl do řeky rovnou po hlavě, se trošku bál. Částečně se nám toho vodního strašáka podařilo překonat. Ono, z foteček to uvidíte sami. Ale o něco málo jste stejně přišli :) A to o to, jak jsem si vyhrnula džíny a odvážně vlezla do rybníka sama :D Danny byl úplně rozhozený tím, že jsem metr od něho ve vodě, běhal po kraji, ale do vody se raději ještě nevydal..
Procházkovali jsme také mezi řepkovými poli, loukami a samozřejmě jsme šli na Ježovku. Viděli jsme celkem dost zvěře, kdejaký panáček v zeleném by jistě měl radost. Danny si vystavil bažanta, ale dál se o něj moc nezajímal. Hlavně si hlídal rodinu :)
Naběhal asi tak milión kilometrů, takže hodil šipku jako žabka do postele a piná ;)
Fotografií je opravdu požehnaně a neskromě bych řekla, že jsou fešné :o) Za spolupráci při focení mooc děkuji své milované mamince!

POZOR!!! HLEDÁJÍ SE PÁNÍČCI PRO KRÁSNÉHO 10 měsíčního BOXERA BEZ PP!!!
BLIŽŠÍ INFO A DALŠÍ FOTKY DODÁME CO NEJDŘÍVE.
PROSÍME VŠECHNY,JEJICHŽ PEJSCI MAJÍ SVÉ STRÁNKY, ABY ZVEŘEJNILI TUTO PROSBU A POMOHLI NÁM NAJÍT HODNÉ PÁNÍČKY PRO TOHOTO BOXEŘÍHO KLUKA. DĚKUJEME.
 

Bližší info na  
http://www.arkazhanacova.estranky.cz/


2. 5. 2008
POZOR POZOR!!! Dnes byl v obci Herálec po Žákovou horou nalezen pejsek maďarského ohaře krátkosrstého. Je to mladý pes, velmi drobný, má asi jen 20 kg. Je hravý, kontaktní. Na krku má zelený obojek. Nemá ani známku ani tetování. Majitel ať se přihlásí na telefonním čísle 728 046 601, pejskovi se moc stýská! Pejsek je zatím ubytován u nás, tedy v Chlumětíně.
Jana Vojtová → www.barny.wbs.cz
728046601

Květen nám nezačal nějak extra příjemně.. mno, počtěte si sami:

Tak Jani a Barny, doufáme, že se bafanovi páníci brzy najdou, jste úžasní, že jste se pejska ujali! :)

Celé dopoledne jsme byli v lese, Danny si pohrál s Brunem a s úžasným čtyřměsíčním miminem Českého Fouska Codym :) Codýsek byl úžasný, malý nohatý gumák. Inu, mrkněte na fotky.
Btw, dodány prvomájové fotky :)

1. 5. 2008
Byl pozdní večer – první máj – večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. :) My jsme sice v lese nebyli - byli jsme hlavně na louce, ale přesto jsme si to skvěle užili. Fotodokumentaci brzy přidám :)


_________________________________________________________________
Duben 2008

27. 4. 2008
K večeru jsme si šli zaběhat do lesa, přes den bylo dost teplo, a tak jsem s Dannym raději vyrazila až odpoledne. Bylo krásné počasí, parádně jsme si to užili. Dokonce jsme potkali i naší kamarádku Erdelteriérku Gasy. Krásně si spolu pohráli a šupajdilo se domů. Vzali jsme to ještě přes louku, ve skrytu duše jsem doufala, že tam potkáme naše kamarády - smečku beardedek. Místo chlupatých kamarádů jsem si ovšem všimla tří chlápků a obtloustlého černého pejska neurčité rasy. Danny byl samozřejmě rád, že vidí pejska a běžel těch pár metrů za ním. Ale já ho okamžitě odvolala a gestem jsem mu naznačila směr naší cesty jako obvykle. Jenomže, já na sobě měla maskáče a jeden týpek to zřejmě špatně pochopil. Začal na mě pravou rukou "mávat" taky a hned potom zařval na celou louku: "Hele, ta je fakt dobrá!" a hned na to zamilovaně křiknul: "Nechceš se mnou chodit?!" To už jsem byla fakt hotová, protože se všichni lidé otočili a sledovali to. Mno, zase o jednu trapnou situaci víc :) Ještě, že mám velkého pejska, který by mě v nejhorším ochránil! Fotečky jsou tady..


25. - 26. 4. 2008
Včera odpoledne byl Danny opět na lovu :) Tentokrát to nebyla žížala, ale šnek. Naše lovka si vyhlédla svůj objekt pomalu lezoucí po chodníku a okamžitě krásně vystavila. Njn, my vystavujem jenom menší bezobratlé tvory - žížaly a šnečky :) Hned po vystavení si Dannýsek uvědomil, že v televizi slyšel něco málo o Francii a jejich šnecích na talířích, a tak chtěl šneka hnedka spapat ;) Ovšem já pohotově zakročila a hlemýžď má jenom olíznutou ulitu... :o)
V sobotu odpoledne jsme se tradičně vydali do lesa, seznámili jsme se s bezva smečkou. Pedro a Bucci se Dannymu mooc libili, akorát Bucci se vydal s fenkou irského setra kamsi do neznáma, a tak jsem si tento týden užila druhou pátrací akci. Bucciho jsme naštěstí našli.

23. 4. 2008
Jaro už je i u nás, v lese. Vlastně jsem zažila své první jaro v lesíku. Nikdy dřív jsem tam na jaře nebyla. Ale je to nádherné. Ze zeleně oči přecházejí. Krása. A Danny je nadšený. Jako vždycky :-) Inu, je zamilovaný, tak se není čemu divit :D Zbláznil se do Gerdy. Miluje ji jako žádnou jinou. Danny normálně skoro neštěká. Rozhodně ne na pejsky. Ale když se někdo přiblíží k jeho vyvolené, tak i zaštěká. Hlídá si ji. A ona jeho. Strašně jim to spolu sluší...
Mno, dneska za sebou máme náročný den. Nejdřív jsme na dvě hoďky skočili do lesa. Potom se známému zaběhl pejsek, tak jsme se ho společně vydali hledat. Nicméně jsme ho nenašli, tak vzal auto a jel projíždět okolí, já s Dannym hledala pěšky na místech, kam autíko nemůže. Ale nenašla jsem ho. Doufám, že ho páníček našel. Taky jsme potkali naše kamarády bearded kolie, taky jsme ještě vyrazili na louku. Sečteno a podtrženo, strávili jsme přesně čtyři hodiny venku. Nevím, kdo je unavený víc, jestli já nebo zrzavec... Fotečky jsou tady!
Pokud rádi obracíte hlavu k obloze a občas pozorujete mraky jako já, mrkněte na mé úlovky.. :) Mno a pro milovníky kytiček jsem si nafotila pár tulipánů, makro kytičky a taky kytí a ostatní - pár kresbiček, Dannyho nožky.. prostě mrkněte :)

20. 4. 2008
Poslední dny Dannýsek všelijak experimentuje... Hlavně co se týče čůrání. Stále čůráme "na fenku" ovšem Dannymu se to zřejmě až tak nezamlouvá, tak všelijak vymýšlí, jak by to zkusil jinak :-) Nejlepší nápad měl včera. Předníma tlapkama se opřel o opukovou zeď, zadní nožky nechal na chodníku a čůral :-) Blázínek můj... ;)
BTW, včera Danny podruhé v životě vystavoval! První vystavovaný objekt v jeho životě byl žlutý labrador (to když jsme byli u Vltavy), ovšem včera si ten náš lovec napravil reputaci. Bylo po dešti. Po chodníku lezla růžovoučká žížalka. A naše lovka se jí jala vystavovat! Žížala byla vystavena, posléze očichána, nu a pak, aby toho nebylo málo, ji ten můj sloník rovnou zašlápl! Tímto se omlouvám za Barbuchu všem ubohým dešťovkám, které budou v příštích deštivých letech zašlápnuty... :D

13. 4. 2008
Do fotoalba přidány fotky z Jarního svodu lovek! Dneska bylo moc pěkné počasí, tak jsem se pustila do focení nejrůznějších kytiček a rostlinek. Omrknout je můžete zde.
Včera mě velmi mile překvapili mí malí přátelé, děti, které bydlí hned vedle nás. Anička s Martínkem pro mě a Dannyho totiž něco krásného nakreslili na chodník... :)
Dnes Dannýsek a jeho bráškové a sestřičky slaví již 10 měsíců! :)

12. 4. 2008
Zůčastnili jsme se Jarního svodu loveckých psů, více se dozvíte v sekci Výstavy

10. 4. 2008
Dodány fotky z venčení s Gerdou.
Na fotkách je včerejší krásné počasí :) Ale to nám bohužel nevydrželo :( Dneska je venku hnusně, celý den tak nějak poprchává, všude je mokro a obloha je plná mraků. Škoda, že nám to jarní počásko nevydrželo. Ale aprílové počasí je aprílové počasí :)


9. 4. 2008
Na dnešní odpoledko jsme si domluvili "rande" s Gerdou. Bylo to ještě lepší než včera, lovky si pohrály naprosto dokonale. Chvilkama se mi zdálo, že ti dva vypadají jako dokonalý manželský páreček :-) Danny si lehl do trávy na záda, Gerda k němu. On si položil hlavu na její přední nožky a ona si hlavinku opřela o jeho krk. Bylo to fakt legrační! Doufám, že si zase brzy dáme opáčko.. Fotodokumentace je, ale na Rajče ji hodím až zítra, páč dneska moc nestíhám :( Zítra mě totiž čeká písemka z chemie, fyziky a angličtiny, takže mám dost napilno..

8. 4. 2008
Konečně dodány víkendové fotečky! Dneska jsme byli v lese, bylo krásné počasí, takže jsme lítali o stošest ;) Akorát byl nedostatek pejsků. Ovšem nakonec jsme potkali naši oblíbenou kamarádku - gordonku Gerdu, která se s Dannym opravdu vyřádila. Stálo to za to. Když se potkají Gerda a Danny, všechno a všichni ostatní prostě musí jít stranou. Dovedou spolu řádit dvě hodiny v kuse jen to lupne :-) Fotečky jsou zde. Bohužel, kvalita je absolutně nulová, mooc se omlouvám :-(
Do odkazů přidána Agneska, dcerka Dorotky!

5. - 6. 4. 2008
Ahoj, ahoj! Tak se zase po delší době (za což se omlouváme) hlásíme :) Užili jsme si bezva víkend na venkově - čili na polích a loukách. Vymýšleli jsme si veselé hry, kterými jsme trávili volné chvilky, a tak moc nezbyl čas na focení. Ale nějaká malilinkatá fotogalerie z toho snad bude ;)


_________________________________________________________________
Březen 2008

30. 3. 2008
Možná někdo z vás čekal, že dnešní neděli strávíme "svodově," ale chyba lávky. Na svod jsme se dneska vykašlali, místo toho jsme si sedli na vlak a odjeli do Úholiče :-)
Konečně nám přálo počasí, tak jsme doma nechali zimní bundy a vyrazili poměrně na lehko. A taky se nám to vyplatilo. Sluníčko svítilo o stošest, mráčky zůstaly někde daleko od nás. Měli jsme se prostě krásně. Chodili jsme si podél Vltavy, Danny nadšeně lítal sem a tam. Chodil se do řeky napít. Jednou se mu to ovšem nevyplatilo a do Vltavy rovnou spadnul. V tu chvíli jsem byla absolutně vyvedená z míry, jala se mě panická hrůza, že ho odnese proud a málem jsem se vrhla za ním. Ovšem Danny se studené vody lekl snad víc než já a během pár vteřin byl zase na pevnině. Předvedl krásnou plaveckou otočku, přímo ukázkovou. Jakmile se dostal ke mně na břeh, šíleně se oklepal, takže jsme skončili mokří oba dva ;) Ale díky všudypřítomnému sluníčku jsme byli okamžitě suší. Krásné, prosluněné fotečky jsou zde!

28. - 29. 3. 2008
V pátek večer jsme vyrazili ven. Když v tom Dannýsek zbystřil a na vodítku se pubertálně rozběhl. Řetízkový obojek to bohužel nevydržel. Zůstal ležet na zemi. Nejdřív jsem prostě nevěřila tomu, že by mohl dvouřadý řetízkový obojek jen tak prasknout, ale světe div se, fakt že jo. Docela mě to vyvedlo z míry, naštěstí mi však blýsklo v hlavě a našla jsem známky. Alespoň ty známky to přežily bez újmy...
Dneska jsme měli takový válecí den, nebylo mi úplně dobře, tak jsem trochu ležela. Odpoledne jsem ale neodolala krásnému počasí. Konečně to počásko stojí za to, dokonce i dopoledne to bylo k ničemu, ale nakonec se vydařilo. Šli jsme tedy na louku. Doufali jsme, že potkáme nějakého hafana na hraní, ale měli jsme smůlu :( Nicméně, my dva si stejně vystačíme, a tak jsme si hráli sami. Perfektně jsme si to užili, ostatně jako vždycky :)

27. 3. 2008
Dopoledne jsme šli se školou do ZOO. Jelikož to byla školní akce, Dannyho jsem s sebou vzít nemohla. Mno, vzhledem k počasí mu to hajání v postýlce docela závidím. Celý den jsme pobíhali po ZOO a vyplňovali pracovní listy. Mám úplně zmrzlé ruce. Byly jenom 3°C :-( Hrůza.. Přesto však přidávám pár fotek...

26. 3. 2008
Dneska Danny zůstal doma a já se šla mrknout na Dorotčina štěňátka. Jsou ještě krásnější než na fotkách.. Myslím, že Dannymu by se tahle bezva smečka móc líbila :-) On je taky takové hrací štěňátko - miminko.. skoro.. ;) Nicméně odpoledne bylo super, prckové jsou úžasní a Dorotka má můj obdiv - krásně to své maminkovství zvládá a moc jí to sluší. Je to prostě "kočka." Ještě je stále volný její synek Argo, krasavec, takže pokud byste chtěli miloučkého prcka, určitě kontaktujte Báru u nich na stránkách.
Ještě jednou bych ráda poděkovala za všechno, celé odpoledne jsem si moc užila a přivezla jsem si domů plno dojmů, které musím Dannymu a celé rodince vyprávět. Moc děkuju... :-*

24. 3. 2008
Velikonoční pondělí jsme si krásně užili. Místo čekání na případné koledníky jsme totiž vyrazili na bezva prochajdu - na vyhlídku Zlatnici. Dokonce i počasí bylo netradičně příznivé, z jedné strany na nás dokonce svítilo sluníčko :-) Bylo to prostě super!

21. 3. 2008
Dnešek čili Velký pátek jsme strávili v příjemné společnosti Modrých a Šedých výmaráčků a Vizslinky. Bylo to mooc super, jenom počasí nám moc nepřálo. Bylo zataženo, nebe samý mráček, takže ani fotky nevyšly nějak extra pěkné, což mě teda strašně mrzí. I přes nepřízeň počasí se procházka vydařila, pejskové si pohráli a my, lidé pěkně pokecali o těch našich psích miláčcích. Ještě jednou bychom chtěli poděkovat všem účastníkům vychajdy za krásné odpoledko a doufáme, že se zase někdy uvidíme :)
Pokud by si chtěl někdo z účastníků procházky umístit odkaz na naše fotoalbum, případně stáhnout nějaké fotečky na své stránky, má mé požehnání a nezlobte se na mě prosím, že jsou fotky takové, jaké jsou.
Všem, kdo se zítra chystají na MVP v Letňanech přejeme mnoho štěstíčka, určitě nám dejte vědět, jak jste dopadli ;) My se na vás bohužel nepřijedeme podívat, protože k nám přijede návštěva přepadovka, takže náš osud je zpečetěn... Hezké Velikonoce!

20. 3. 2008
Dnešní den je první jarní :) Člověk by si přál krásný počasí, ale nevím jak u vás, u nás dopoledne vydatně sněžilo. Sice se sníh neudržel na zemi, ale sněžilo fakt hodně. Nevím, jestli je dobře, že sníh hnedka roztál. Kdyby nezačalo snežit, tak po té bílé hmotě netoužím. Ale takhle? Nebylo by hezčí, kdyby stromy byly bílé? Chtěla bych letos alespoň jednou zažít chvíle, kdy se bořím do čerstvého sněhu, do sněhu, který není ani mokrý ani sypký, prostě je takový akorát. Chtěla bych slyšet to úžasné křupání doprovázející každý krok. Ten zvuk, co jde s nohou vpřed, s nohou vzad. Chtěla bych, aby Danny zažil opravdový sníh. Né jenom poprašek, kvůli kterému lidé sypou kvanta soli na chodníky. Chtěla bych, aby bylo sněhu tolik, že by nějaká sůl neměla šanci. Být tak jednou malou holkou se sáňkama, která může zapomenout na realitu. Být jen tak s Dannym venku, pozorovat ty nekonečně studené vločky snášející se z oblohy.. Ale nic takového není a nebude. Možná za rok, ale teď ne.
Tak si to dnešní malé jaro krásně užijte a hlavně.. carpe diem :o)

17. 3. 2008
4 000 - krásné kulaté číslo znázorňující počet návštěv zde. Všem stálým i nestálým návštěvníkům mooc děkujeme za přízeň a těšíme se na další 4000 s vámi.
Pac a pusu Terka & Danny :-*
P. S.
Už jsem bez límce, takže web je opět v mých rukách...


15. - 16. 3. 2008
Když jsem se v sobotu ráno vzbudil, bylo mi řečeno, že brzy odjíždíme pryč. Tak jsem pomohl paničce pobalit pár věcí a dohlížel z postele na to, aby na nic nezapomněla :-)
Když jsme dorazili na chajdaloupku, dvounožci se pěkně nadlábli. Mno, a za půl hodinky jsme už vyráželi do polí... Strašně se mi to líbilo, viděl jsem dokonce i dva koníky a stádo srnek. Srnky jsem nechal srnkama a věnoval se paničce. Ke koním jsem se taky raději nepřibližoval, znáte to, zvíře jak almara, ještě mě kopne. Tak jsem lítal v poli, vydali jsme se i na Ježovku, kde to mám nejradši. Balonek byl v permanenci jako obvykle a jelikož jsem "vižla bahenní" (jak mě nazvala panička) vlítl jsem do několika louží v poli. Balonek jsem doprostřed louže vždycky odložil, to aby ze mě měla panička radost. Když jsme dorazili na Ježovku, chtěla se se mnou panička vyfotit, ale já byl zrovna v dobré pubertální náladě, a tak když už jsem si teda sedl vedle paničky do trávy (studit si zadek - fuj), tak jsem jí pořádně olízal obličej. Potom se teda panička zvedla, chtěla se oklepat od toho travnatého hnusu a bodla si obrovský trn do prstu. Tak jsem si vzpomněl na Šípkovou Růženku, pohádku mých dětských měsíců. Paničce ale začala téci krev, na zem se kupodivu nesložila, ale stejně. Raději jsme to otočili a hurá domů na véču.
Jelikož jsem zvíře družné a taky lidumil, rozhodl jsem se, že nebudu sedět někde na pelíšku nebo na gauči, ale že si sednu k té své lidské smečce - rovnou na židli ke stolu. Hupsnul jsem tam, páníček si zrovna četl noviny, tak jsem mu chtěl se čtením pomoci. Byl jsem jako král na trůně, pyšně jsem se rozhlížel do okolí a najednou vyrazil do dveří nějaký paparazzi - panička a fotky byly na světě. Naštěstí jsem rychle pohnul hlavou, takže fotky nic moc. Vůbec se mi nechtělo zpátky na plíšek, ale byl jsem vyhozen. Tss.. lidi nevděčný... ;)
V neděli i když bylo po dešti, vzala mě má lidská rodina do lesa. Byl jsem naložen do autíka a jelo se. Když jsme dorazili na louku, co je u lesa, byl jsem vypuštěn z vodítka a začal jsem lítat jako blázen. K mé smůle, ovšem, v neděli dopoledne, právě na této louce se musela děcka učit jezdit na motorce, takže jsem byl po chvíli zase lapen na šňůru. Během chvilky jsme ale dorazili do lesa a já si zase užíval volna. Cestoval jsem "časem a prostorem" bylo mě všude plno :-) A taky jsem byl na kratší procházce u rabníka, na hrázi... :-)
Když jsme přišli domů, byl jsem odveden do koupelny, kde mě panička začala koupat. Nasadil jsem krásný ublížený výraz a dalších dvacet minut s nikým moc nemluvil, protože já tyhlety odbahňovací kůry moc neschvaluju. Ale prý jsem byl mooc hodný a šikovný a všichni jsou na mě moc pyšní, tak jsem alespoň dostal žvýkací kostičku a zalehl na pelíšek. Dobrou noc.

13. 3. 2008
Nastal další významný den, slavíme další výročí - devítiměsícniny! Krásně nám to spolu utíká, Danny už je fakt kus psa :) Takže Saurone, Pepé, Amíšku, Armienko, Hectore, Agnesko, Toníčku a Aritmo, přejeme vám všem všechno nejlepší k narozeninkám a krásně si ten dnešek užijte :)

11. 3. 2008
Ahoj, ahoj :) Tak jak se máme? No přece krásně březnově. Paňuchu sice pořád bolí krk, dokonce prý dostala přezdívku "želva" (že prý jako má krunýř :). Nicméně i tak se snaží fotit, sice jako žádná sláva, páč obvykle pořádá akce typu "pro dobrou fotku si i lehnu do trávy," což teď nejde. I tak máme pár fotek....

8. - 9. 3. 2008
Včera jsem byl na supr procházce v lese, kde se mi jako obvykle mooc líbilo. Lítal jsem jako raketa, až mi od nožiček lítalo bahno (z čehož panička nebyla zrovna dvakrát nadšená, takže jsme po příchodu domů prali :). Na chvilku se z paničky dokonce stala fotografka, takže pár fotek brzy najdete tady a ve fotoalbu.
Dneska nic zvláštního neplánuju, zas nějakou supr prochajdu a ták. Docela se těším. Ale teď už musím jít, za chvilku odcházím ven a chci si ještě trošku zdřímnout. Tak zatím papá :)

7. 3. 2008
Ve středu jsem fakticky byl na supr procházce, hodně jsme cvičili povely a krotili moje pubertální chování :-) Paňucha nakonec nefotila, prý ji mooc bolel krk, takže vám semka mrsknu pár starších foteček ;)

5. 3. 2008
U kokříka Benjiho probíhá fotosoutěž "Psi v pohybu." Panička samozřejmě přihlásila i mě, takže pokud se vám budou líbit moje dvě soutěžní fotečky, na které se můžete podívat zde, budu mooc rád, když pro mě hlásnete :-)
Dneska se totálně zbláznilo počasí, chvíli svítí sluníčko, chvíli sněží, ale snížek okamžitě taje, takže z toho nic moc nebude. Ale odpoledne mě lidská smečka vytáhne na nějakou supr procházku, zkusím paničku přinutit, aby taky vyfotila, jaký jsem krasavec, ale nic nezaručuju. Páč ona teď vůbec neni akční :(

3. 3. 2008
Ahojky, jelikož je panička hrozný nemehlo, budu vám semka teďka nějakou dobu psát já, Danny :) Včera byla supr rodinná neděle, páníček si udělal něco s tlapkou a paniška upadla - rovnou na hlavu - jak jinak. Takže se naši milí marodi naložili do auta a jeli do nemocnice. Já jsem zůstal s babičkou a dědečkem, užíval jsem si krásné odpoledne pěkně v postýlce :) Nicméně, panička dlouho nejela, a tak jsem o ni začal mít strach. Byla v nemocnici pět hodin, představte si to. Byla totiž u tří doktorů a na nějakém rentgenu (kde jí prý ještě ke všemu málem zlomili nos). Nakonec se zjistilo, že neutrpěla žádná extravážná zranění, jenom má možná slabší otřes mozku a k tomu něco s krční páteří. Má kolem krku takovou divnou věc, prý límec bo co. Nevim, je to divný. Strašně ji to bolí, takže se se mnou nemůže ani přetahovat. Hrůza. Nevim, jak si to jako představuje, dva týdny si se mnou nehrát. Děs běs... :( 

1. 3. 2008
V poledne jsme vyrazili do lesa. Bylo po dešti a začalo vysvitat sluníčko :) Mno, bylo to supr, akorát mě teda naštvalo všudypřítomné bahno. Danny byl jak čuně, já byla jako čuně.. lidi se za náma otáčeli.. :-D Když jsme přišli domů, Danny si lehl pěkně do postýlky (jako správná vizsla:) a já mu šla mýt zaschlé kapičky bláta, které měl na bříšku. Mno, z vizsly se stal rázem dalmatin :-) Můj malý kropenáček :))
Brzo provedu nějaké doplnění fotoalba, aby tu nebyly jen kecy, ale i fotky 8)


_________________________________________________________________
Únor 2008

28. 2. 2008
Toulky přírodou s Dannym jsou občas docela adrenalin nebo spíš nápor na žaludek... Na některé úkazy si asi nikdy nezvyknu, mno. Fuj - pryč od toho.
Zase se ke slovu (spíš k fotce) dostal foťáček, tágže se můžete mrknout na naše veselé zážitky :-)

23. - 24. 2. 2008
V sobotu jsme vyrazili na můj první výlet po nemoci, byla to rodinná procházka směřovaná ke Zřícenině. Bylo to bezva, Danny se vylítal, byl šťastný. Lítal samozřejmě rychle a zběsile jako správná vizsla :-) Miláček můj zrzavej... Nevím, kdo byl ve výsledku unavenější, páč mě to děsně zmohlo. Jakmile jsme přišli domů, najdeli jsme se, dala jsem najíst Dannymu a pak hurá do hajan. Mno, nakonec jsem usnula na šest hodin...
A dneska, čili v neděli jsme se vydali opět do lesíka. Zase jsme se měli skvěle, s Dannýskem to ani jinak nejde. Ta moje Kočanka lítala všude, už se nebojí ani do svahů. Ohař v pohybu, mno, neznám nic krásnjšího :)
Takže jsme si užili super víkend, tenhle týden mám konečně prázdninky, takže to bude suprovka :-)

18. 2. 2008
Včera večer jsme doma hráli Človíčko (Člověče, nezlob se). A Danny byl u toho. Viděl poprvé "turnaj" ve stolní hře a byl z toho náležitě vyjukaný. Fakt, pohled vizsly na hrací kostu je nepopsatelný. Nevím, co si o tom chudášek myslel, ale bylo vidět, že mu to hlavička nebere. Při pilném sledování hry, ale nakonec usnul :-)
Na Rajčeti přiložená minifotodokumentace "Človíčko..." ;) Danny nevypadá nějak extra oslnivě, páč má kůži rozloženou všude možně, jenom né tam, kde by měla být :Đ Hezkou zábavu...

15. 2. 2008
Dorotčina valentýnská štěňátka už nejsou v bříšku a mají se čile k světu! Mno, jsou nádherná, honem se běžte k Dorotce mrknout. Narodilo se celkem 9 štěňátek a jsou fakt k sežrání. Už jsou hotové první fotky miminek, a teda řeknu vám, prohlížela jsem si je asi třikrát :-)

14. 2. 2008
Přidány fotečky z oslavy, sice zatím né na Rajčeti, ale alespoň takhle... takže, jsou TADY! Je jich jenom pár a kvalita nic moc, nerada fotím s bleskem, ale alespoň něco.
Jinak přejeme Dorotce aby už se děcka narodila, moc se těšíme na první zpravodajství a fotečky! :-)

13. 2. 2008
Je tady další významný den v našem životě, Dannýsek a jeho sourozenci (kterým mooc gratulujeme!) slaví své osmiměsíčniny!!! Ani bych neřekla, že už jsme s Dannym spolu půl roku. Před šesti měsíci jsem seděla v autě a myslela na to, jak bude můj malý zrzaveček vypadat. Jak se změnil za těch pár týdnů, co jsem ho neviděla. Myslela jsem na něj každý den, představovala jsem si ho. Večer jsem usínala s jeho fotkou u postele. Chtěla jsem, aby všechno bylo perfektní. A bylo. Ten den byl nejhezčí ze všech, co jsem kdy zažila. A s Dannym je takových dnů plno.
Danny, mooc Ti děkuju :-)

10. 2. 2008
O5 krásně svítilo sluníčko, tak jsme se vydali na pořádnou proch
ázku a vyvenčili jsme i foťák. Na procházce jsem se ale strašně naštvala. Už dlouho se těším na hezké počasí, ale to teda beru z5. Chci aby bylo zase zamračeno a zima. Ono totiž v lese jsme na každém kroku potkávaly haldy lidí, na každé lavičce někdo seděl a kdo se nevešel na lavičku, naváhal sednout si do trávy. Děsný. Tak jsme se proplétali mezi tisícem kočárků, lidí, kol, lidí a lidí. Za celé odpoledne jsme potkali jenom tři pejsky. Jednu Ridgebacku, ta byla super :-) a dva bílé prcky. Jinak nikoho. Prostě hrůza. Rozhodli jsme se tedy vyklidit pole, a tak jsme se vydali na lepčí místa.
Před několika lety jsem říkala, že až budu mít pejska, vezmu ho na jednu louku. Je to taková starší, zarostlejší louka. Vysoká tráva se tam ve větru vlní... Dneska jsem tam tedy Dannyho konečně vzala. Ta louka se hodně změnila.  The grass was greener, the light was brighter, the taste was sweeter.. Ale přesto se tam dalo krásně blbnout a fotit. Potom jsme se vydali na naší Louku. Tam to taky ušlo, ale pobyli jsme tam jen chvilku... Fotešky jsou zde.

9. 2. 2008
Konečně se na nás usmálo sluníčko! Ležela jsem s Dannym jen tak na posteli a pozorovala jeho zlatavé chloupky. Zlato se rozlévalo po jeho srsti a jeho dlouhé uši schovávaly předné tlapky. Najednou jsem si uvědomila, jak je venku krásně. Boužel jsme nemohli hned vyrazit, páč klid po jídle je klid po jídle.. Nicméně za hodinku už jsme byli v lese a užívali si čerstvého vzduchu a přírody. Bylo nám prostě krásně :-) Akorát byl nějaký ztrácecí den, nebo co, a my jsme potkávali pejsky, kteří se někomu zaběhli. Jako první to byl kavalírek Bart, kterého jsme spolu se známou předali zpátky majitelkám. Jenom mě zarazilo, jak se k Bartovi chovaly. Jakmile ho uviděly, začaly ho bít. Kdyby se mi Danny ztratil a já ho v pořádku našla, byla bych šťastná, tekly by mi určitě slzy štěstí... Když už jsme se chystali domů, potkali jsme však naší známou, shodou okolností taky majitelku kavalíra. Byla strašně nešťastná a hledala svého pejska. Nabídli jsme tedy pomoc a obešli celý les. Její miláček však nikde. Potom jsme ale potkali dva labradory a já si všimla, že ta černobílá chlupatá kulička běží po silnici a zoufale hledá paničku. Tak jsme ho tedy odchytli a předali. Panička ztraceného kavalírka byla mooc šťastná :-)

8. 2. 2008
Návštěvnost našich stránek dnes přesáhla 3000! Moc děkujeme všem stálým i nestálým návštěvníkům a návštěvnicím za přízeň! Fakt díík!!! :-)

7. 2. 2008
Dneska slaví Dannyho maminka - krásná zrzka Bridgetka své 4. narozeniny! Tímto Bridge přejeme za celou naší smečku ještě jednou všechno nejlepčí!!! :-)

3. 2. 2008
Konečně jsou fotografie hotové, k dispozici budou během chvíle ZDE! Mrkněte na ně, snad se budou líbit. Mno, je jich požehnaně, takže do zítra máte co dělat :-)))

2. 2. 2008
Tak u Fufíků už se hlasuje! Každá IP má jen jeden hlas, tak si dobře rozmyslete, které básničce ho věnujete.. Pokud byste se rozhodli pro naši básničku, jsme předposlední :-)


Dannyho Lednový Máj  

Granule v kýblu drnčí,
a Danny zase jančí.
Ten strašný lesů pán.
Celé dny hledá klacek v lese,
jenže ho nikdy nedonese.

Ten strašný lesů pán.

Granule v misce už se smějí,
a Danny nepředstírá,
že to nejí.
Ten strašný lesů pán.

Dannyho uši jsou zas prima,

vyrážíme směr veterina.
Cesta tam se nám trochu vleče,
Dannyho musíme držet v kleče.
Ten strašný lesů pán.

Dannyho nálada je magorská,

ordinace dlí v ulici Maďarská.
Lékařka drápky ostříhá,
a Danny za to zazpívá.
Ten strašný lesů pán.

S rychlostí raket Danny letí,

až za rohem se veterina ztratí.
Tak úřaduje vám,
ten strašný lesů pán

A konečně přidán odkaz na Pavliskopblog !!!


1. 2. 2008
Vzhledem k bombardacím v návštěvní knize :P jsem tedy přebrala fotky! Z původního počtu 403 jsem vybrala asi 187 nejlepších. Na Rajčeti ještě nejsou, páč je budu muset komplet všechny zmenšit, páč jsou kapku větší :-) tak čekejte, zítra už snad budou i na Rajčeti!
Přidán link na stránky krásky Izinky... Určitě se na tuhle černou fešandu mrkněte!
Moc děkujeme, že navštěvujete náš web, za leden jsme zaznamenali přesně 665 návštěv! Moc děkujeme :-)
Jinak přejeme krásný start do nového měsíce - února!!!

_______________________________________________________________________________________
Leden 2008

30. 1. 2008
Hledá se nový majitel pro 18-ti měsíčního psa MOK Atreye ze Srbovky, který musí z rodinných důvodů změnit majitele. Atrey má skvělé předpoklady pro výstavní i loveckou kariéru - otec Sharmarkasch Kisasszony Nick, matka Fergi z Vápenek. Pomozte prosím najít zkušeného a hodného člověka nebo rodinu pro Atreye. Více info na www.fergi.wz.cz v diskuzi.

26. - 27. 1. 2008
Tento víkend jsme pojali ve výcvikovém duchu. Vydali jsme se mimo Prahu, na venkov, kde jsme zavítali na zdejší pole a louky. Skvěle jsme si to užili. A cvičili jsme, až se z nás kouřilo :-) Danny se naučil krásně aportovat, sice to ještě není úplně dokonalé, ale opáčkem to vypilujeme na sto procent. Začalo ho to totiž bavit. Máme nový balonek na provaze, spešl házecí a Danny je z něj úplně nadšený...
Nafotili jsme milióny fotek, takže buďte prosím trpěliví, bude mi chvilku trvat, než-li je všechny přeberu a mrsknu na Rajče. Tak snad to nějak stihnu a budou ke koukání co nejdříve...
Přidán link na krásku Afru!
A taky jsme zabásnili Fufíkovcům do soutěže... Berte to trochu s rezervou, je to jenom básnička :-)
napsala mi kamarádka z Polska Sylwia (www.wyzelwegierski.com) , že se našla fenka maďárka v městě Kudowa Zdrój, její tetování je 2616. Nyní si ji vzala Policie do Náchoda. Hledáme majitele, je možné, že je z ČR. Prosíme rozešlete tuto informaci na všechny známé pejskaře. Moc děkuji!
Lucie Kozáková
777240306
www.merlin-vizsla.com
P.S. Jinak vše nejlepší do Nového roku!

6. 1. 2008
VVV čili Velký Víkendový Výlet jsme přesunuli z Šárky do Stromovky. Konečně jsme se mnohli přikrýt super sněhovou peřinou, což se taky stalo. Venku napadlo to bílé nadělení a Danny byl opravdu nadšený! Chytli ho ty vizslí kruhy (kdo maďara má, ví a kdo ho nemá tak vizsla začne běhat neuvěřitelnou rychlostí do kola) takže jsem sníh měla až za krkem :-) Fotky ze Stromovky
zde.

5. 1. 2008
Čůrání očima vizslího juniora: Dneska, když jsem šel ven, začal mě páníček krásně drbat. Potkal jsem ho pod schodama a řeknu vám, takhle dobře mě nikdo jiný drbat neumí. Až jsem tak jako nadzvedával nožičky. Najednou jsem si uvědomil - chtělo se mi trošku čůrat, že bych to mohl zkusit se zvednutou nožičkou jako to dělá Richie. Nejdřív jsem se ale bál, tak jsem zvedl raději levou přední. Mno, řeknu vám, bylo to takový divný.
Potom, bylo 18:00 jsem se teda odhodlal, sebral všechnu odvahu a zvedl jsem pravou zadní. Bylo to sice trochu nestabilní, takový makový. Rozhodl jsem se, že dočasně přestávám s pokusama a k menšímu sklamání paničky zůstávám u čůrání alá fenka. Přece jenom jsem ještě miminko, jak říká panička. Pac a pusu Danny
Na Rajče jsem doplnila fotešky... ...
Silvestr, Silvestrovský ohňostroj a Pražský Novoroční Ohňostroj.

1. 1. 2008
V prvé řadě bych vám všem ještě jednou ráda popřála hodně zdraví a štěstí v novém roce, mnoho úspěchů nejen s vašimi čtyřnohými kamarády.
V řadě druhé, malá reportáž z dnešního dne... Ráno jsme vstávali trošku později (vzhledem k včerejšímu ponocováníčku :) někdo by si mohl myslet, že mě Danny tahal z postele, ale opak je pravdou, z postele jsem ho tahala já. Potom jsme měli veselou historku (popsaná v minulém roce - viz. druhý odstavec). Byli jsme na super dlouhé procházce, potkali jsme naší "pálenou" kamarádku (rozumněj Gordonsetřici) Gerdu s níž si Danny pohrál a naběhal asi tisíc kilometrů :o) A když už byl večer, přišlo to hlavní - focení mega ohňostroje :) Fotek je celkem požehnaně a kupodivu se jich dost vyvedlo. Časem je přidám na Rajčátko ;)
Jinak během Prosince jsme zaznamenali 645 návštěv - mooc děkujeme za přízeň :)