Jdi na obsah Jdi na menu
 


____________________________________________________________________________________

Prosinec 2007

31. 12. 2007
Silvestrovské dopoledne jsme načali super procházkou. Teda super byla jen do chvíle, než jsme došli do lesa... Mno, tolik bahna pohromadě se hned tak nevidí. Domů jsme přišli špinaví a bahnití, takže Danny byl hned v předsíni řádně odbahněn =) Už aby bylo Jaro...
Večer se vydařil, všichni jsme společně slavili. Danny docela ponocoval, pořád si chtěl hrát, takže když jsem ho ráno budila na snídani, byl to docela zážitek. Po vyvenčení jsme šli zpátky domů, už jsme byli na dvorku a Danny si něco očuchával. Už jsem chtěla zpátky do postýlky - nikde ani noha, tak šup zpátky do pelíšku :) řekla jsem mu tedy: "Danny, pojď, půjdeme spinkat." Reakce mě fakt dostala. Z Dannyho se stala střela, která byla doma během dvou vteřin :)))
Co se týče fotek, tak mám pár ohňostrojů a Dannyho, ale nevím, jestli to nebude kapku rozmazané, mno uvidíme, co se s tím dá dělat. Během tohoto týdne se to pokusim naházet na Rajče...

30. 12. 2007
Poslední Prosincovou dvoutisícsedmičkovou neděli jsme strávili v Šárce. Ráno to sice vypadalo na déšť, nebe samý mrak, ale během dopoledne obloha komplet celá zmodrala jako poraněný hříbek :-)
Samotná procházka byla víc než vydařená, sluníčko svítilo, baterky ve foťáku byli nabité (viz. Slunečná Šárka) a louky s lesy provoněné vonným vzduchem a protkané spoustou slunečních paprsků.
Jak jsme tak procházkovali, z čista jasna se kolem nás mihly asi čtyři (možná osm) srnek. Náš lovec byl tedy upnut na špagát, páč ze mně lovec nebude. Ale Danny byl v pohodě, zas tak ho ty srnky nebraly... Po chvíli byl opět puštěn na volno a byl šťastný. Byl přece v přírodě...

29. 12. 2007
Byli jsme na louce, kde jsme hráli jedno z posledních letošních frisbee. Venku je krásně, svítí sluníčko a vzduch je provoněný čerstvou travou. Trochu jako na jaře. Fotky z frisbee nemám, fotoaparát zůstal spinkat doma :-)
Přidán odkaz na Dastyho.
Ani doma není nuda - o tom se můžete přesvědčit ve fotogalerii "Hvězdičko blýskavá, máš život svázaný s mým." Jinými slovy, podívejte se na boj Dannyho s mořskou (latexovou) hvězdicí... :-)


28. 12. 2007
Moc všem děkujeme za PFky, které nám poslali, udělali jste nám mooc velkou radost :)
Vánoce jsou pomaloučku za námi a čeká nás Silvestr a Nový a nový rok. Jsem zvědavá, jak se bude Danny tvářit na rachejtle a ohňostroje. První sice zažil už v den příjezdu domů, ale to spinkal. Uvidíme, jak se bude tvářit... Těšte se na Silvestrovská fota a možná vyfotím i nějakou tu ohňostrojovou šou, páč 1. 1. v Praze bude takové to mega-ohnivé představení. Mno, uvidíme... :-)
Aimee a Rosie mají nové společné stránky. Více info zde.
!!! Právě peru na Rajče nějaké ty fotky, do Fotoalba dám odkazy poději, ale můžete využít tyto linky: Danny a Zina, PředVánoční čas, Štědrodenní vycházka, Vánoce, PoVánoční čas a PFky !!!

25. - 26. 12. 2007
Tyto dva dny jsme strávili sice vánočně, ale mimo domov, mimo Prahu. Jelo se totiž na chajdaloupku na venkov :) Byli jsme i na mega procházce na polích a loukách a kromě Dannyho jsem vzala vyvenčit i foťák ;) Fotečky dodám buď během svátků nebo po svátcích, nezlobte se na mě, budou to tři nebo čtyři fotogalerie a když mám ty prázdniny, chci se co nejvíc věnovat Dannymu!

24. 12. 2007
Štědrý večer byl kupodivu idylický, Danny byl zlatíčko, skoro celou večeři spinkal na pelíšku. Potom dostal bůvolku, aby mu nebylo líto, že nemá toho kapra se salátem :-) A potom se šlo ke stromečku! Danny nevypadal ani nějak zvlášť překvapeně, lehl si na koberec, a čekal, až mu pomohu s dárečky. Vánoce tedy byly opravdu poklidnými svátky :)

23. 12. 2007
Odpoledne jsem vzala Dannyho do lesa. Ale ještě než jsme tam došli, potkali jsme Deminku :) Rozhodli jsme se tedy jít společně procházkovat. Světe div se, ušli jsme jen kousek a potkali jsme Blondy. Takže i Blondýsek šel s námi ven. Juchů, to bylo lítáníčko, běháníčko a zlobeníčko! ;) Když jsme došli na Psí louku, uviděli jsme vyzdobené stromky, tedy, vyzdobené pro zvířátka. Skoro na každém stromku visela jablíčka a mrkvičky. Dannyho jsem musela odhánět, ale nakonec se mi podařilo "zimní plody" uchránit. Po chvilce se k našemu procházkování připojila Zlatá retrívřice Sára, Bernský salašnický pes Bruno a naše milovaná Gasynka. Byla nás docela velká smečka, takže o zábavu bylo postaráno :-)


22. 12. 2007
Blížíme se k lesu, když v tom v dáli vidím něco zrzavého, skákavého. Tak si říkám, že bychom měli štěstí? Že by to byl maďárek? A opravdu, byl to maďárek. Tedy maďarka. Krásná slečna jménem Zina. Společně jsme se vydali na procházku, puberťáci blbli, skákali, běhali, aportovali a kdo ví, co ještě :-) Nádherně jsme si to užili, udělala jsem pár foteček, tak uvidíme, snad z nich bude něco použitelného ;)

21. 12. 2007
Vánoce se nezadržitelně blíží. Svátky klidu a míru tu budou co nevidět. A tak bych ráda připomenula jeden smutný příběh. Mnoho z vás jistě znala nádherného koně Barbara. Ráno, 30. ledna 2007 byl uspán kvůli zranění nohy. Barbaro, jeden z nejsledovanějších koní, jenž si získal své místo v mnoha životech, v mnoha srdcích...

18. 12. 2007
Naštěstí mi dneska něco málo ve škole odpadlo, takže jsem s Dannym mohla vyrazit ven poměrně brzy. Potkali jsme našeho favorita RR Richieho, takže bylo běháníčko jako o život :-)
Ve Fotoalbu je o jednu galerii víc, tak se mrkněte. Jestli máte
chuť...

17. 12. 2007
Tak jsem se s tou svojí Hvězdou dala na agility :-) Mno, agility... Asi ne takové, jaké znáte (na to je Dannulín ještě malý - miminko moje), ale trošku jiné. Cvičíme totiž na dětském hřišťátku! Takže "slalom" mezi dřevěnými vagónky vláčku, chůze po lavičce (což prcek nemusí), probíhačka tunelem alias dřevěným "stanem" a skok vysoký přes houpačku (vysoký nevysoký - cca 10 cm:). Danny je z toho úplně nadšený, prostě absolutně vedle. Miluje to. A já taky... Strašně mě baví běhat sem a tam, ukazovat mu, že má běžet sem a tam a taky mě baví pobavené pohledy lidí, kteří zjevně pochybují o mém psychickém zdraví ;)


16. 12. 2007
Dnešek v Dannyho životě málem znamenal velký zlomový bod. Má láska zrzavá totiž v dopoledních hodinách spadla z postele! Sedím si tak u psacího stolu a cosi dělám, když v tom se ozve strašlivá rána. Bum - řacha jako z děla. A následovalo tíživé ticho. Celá polekaná se otočím a vidím, jak se Danny sbírá z podlahy. Ušoplesk hodil šipku na parkety, polekal se snad víc než já. Když se teda konečně zvedl, všimla jsem si, že kulhá na nožičku. Takhle se dobelhal na pelíšek a naštvaně si lehl. Nožku jsem prohmatala, Danny nehnul ani brvou - nic se mu naštěstí nestalo. Jenom utrpěl mírný šok. Už jsem myslela, že postel zůstane navždy jen moje, což se mi moc nelíbilo, páč bez teplého kožíšku nalepeného na svém těle bych asi neusnula, ale chyba lávky, Danny se nakonec (cca po hodině) odhodlal a na posel vyskočil :-)
Zlomový bod se tedy nekonal, protože postel zůstala navždy naším společným majetkem a nožka je v pohodičce:))) Forever and ever :o)

13. 12. 2007
Danny se sourozenci slaví šestiměsíčniny! Všem přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka a vůbec všechno nejlepší. Jako dáreček dostal Danny kožené vodítko, černou krásku :-)

12. 12. 2007
Dnes návštěvnost našich stránek překročila 2000, všem stálým i nestálým návštěvníkům moc děkujeme za přízeň :-)
Jinak máme nové vodítko, krásný kousek z černé kůže. Je nastavovací, takže mohu regulovat délku. Pohodička. Kam se na kůži hrabe nylon!!! Snad nám dlóóuho vydrží.

9. 12. 2007
Společná procházka se opravdu vyvedla! Dnes dopoledne jsme vyrazili do lesa ve složení JÁ+DANNY a KAMILA+ČABO. Kluci si skvěle zaběhali, cestou si pohráli i s Brunem a Cidem. I počasí nám docela přálo, sice bylo zataženo, ale nepršelo, takže v pohodě :-) Mám i fotky, ale nejsou nic moc - ono vyfoťte dva maďary!
Doplnila jsem Fotoalbum - Pátěční běháníčko už je kompletní, a přibyla Galerie S maďárkem, která je ze včerejšího setkání a taky Danny a Čabo - ta je dnešní. Tak jestli máte chuťku, koukněte na fotky, jsou k mání :)

8. 12. 2007
Dneska jsme poznali super Maďárka :) zítra s ním máme spicha a razíme na společnou prochajdu! Juchů... konečně skvělý parťák na běhando a lítando a na kousando :-) Jsem fakt nadšená, móc se na zítřek těšíme. Foťák bude v pohotovosti, takže se těšte na fotky! I dneska jsem něco nafotila, snad to zítra hodím na Rajče...

7. 12. 2007
Konečně jsem doplnila Fotoalbum! Nyní zde naleznete tři nové fotogalerie - Yetti, Mikulášská procházka a Páteční běháníčko...
Dneska dopoledne jsme vyrazili na velkou prochajdu, strávili jsme tři hodiny venku. Byli jsme jak v lese, tak na Psí louce (která leží v srdci lesa) a také na normální louce, kde si Danny pohrál s prckem Ally. A potom domů, šupky na papání a do hajan :)

5. 12. 2007
Mikuláš přišel i za námi, konkrétně za Dannym :-) Za mnou sice taky (heč!!!), ale to vás asi nezajímá... Z5 k Dannyho osobnímu Mikuláši. Dnes večer k nám přijelo auto. A v autě se vezli dva čerti leopardi :) a jeden Mikuláš s andělem. Vzhledem k tomu, jak byl Danny (do pubery;) hodný, něco mu i nadělil. Konkrétně dva pytle granulek a anděl mu přinesl pletený balonek na provaze (foto dodám). Danny si mohl vybrat, jestli chce červený nebo zelený. Mno, zelená samozřejmě vyhrála :o)
Všem zvířátkům i lidičkám přejeme krásného Mikuláše a bohatou nadílku!!! 8)

4. 12. 2007
A je tu stávka, stávka kantorů, ticho se valí z rozhlasů... Juchůů, stávkuje se, takže máme s Dannym céličky den jen a jen pro sebe :) Před chvílí jsme se vrátili z lesa, potkali jsme RR Aishu, takže lítáníčko a odpoledne se tam chystáme zase. Snad vydrží relativně dobré počásko, mno doufejme. Užívejte stávky a volníčka T&D

3. 12. 2007
Možná se to zdá neuvěřitelné, ale u nás leje jako z konve. Mráčky se zbláznily a ždímou na nás neuvěřitelné množství vody. Viditelnost se v mžiku snížila na krásné kulaté číslo 0, takže jsme ani nemohli jít do lesa :-( Uíí... to nás štve, strášně jsme se těšili. Mno, nevadí, zítra si to pěkně vynahradíme :-)
Dneska jsem narazila na leták jednoho nejmenovaného Zoo Obchodu a světe div se, pro pejsky se vyrábí už i speciální adventní kalendář. Fíha, to jsou ale vynálezy... ;)

1. - 2. 12. 2007
Víkend jsme strávili na čerstvém venkovském vzdoušku, kde se nám moc líbilo. Máme i pár "postelových" fotek, outdoorové fotky bohužel nejsou, páč nám "vyplivl" foťák...  Mno, dneska odpoledne jsme se vydali na Grande Tour de Nature :-)
Putovali jsme poli, loukami a lesy, házeli si balonkem nebo jen tak běhali ty úžasné maďrské kruhy. To je tak, když je vizsla dočista zaujatá přírodou. Jen tak se plíží loukou ve vysoké trávě a mezi rostlinami roztodivných druhů, chutí, pachů a barev. Lítá samozřejmě rychle a zběsile (jak jinak, to by přeci nebyla vizsla:) s ocáskem napnutím jak struna u kytary. Zpívá si svou loveckou píseň o vzdálených krajích se zvěří a o borůvkách. O potocích plných křišťálově čisté vody a o lidech, kteří ji bezmezně milují. Dnes se tato píseň stala skutečnou. Ožila, teda až na ty borůvky, ty nás čekaly až doma v chajdaloupce :-) Nebyly to obyčejné borůvky, nýbrž granulky z borůvek. Danny se jal role královského ochutnávače, borůvky prošly, takže Míně přejeme dobrou chuť! ;)
Jistě jste si perfektně užili První Adventní Neděli, ve všech domáctnostech určitě hořela první svíčka na věnci. Tak snad jste ji po obědě nezapomněli sfouknout a nevyhořel vám byt. Přejeme krásný adventní čas a nezapomeňte na svě miláčky, budou přece VÁNOCE!!! :)

Dannyho Lednový Máj

Granule v kýblu drnčí,
a Danny zase jančí.
Ten strašný lesů pán.
Celé dny hledá klacek v lese,
jenže ho nikdy nedonese.
Ten strašný lesů pán.
Granule v misce už se smějí,
a Danny nepředstírá,
že to nejí.
Ten strašný lesů pán.

Dannyho uši jsou zas prima,
vyrážíme směr veterina.
Cesta tam se nám trochu vleče,
Dannyho musíme držet v kleče.
Ten strašný lesů pán.

Dannyho nálada je magorská,
ordinace dlí v ulici Maďarská.
Lékařka drápky ostříhá,
a Danny za to zazpívá.
Ten strašný lesů pán.

S rychlostí raket Danny letí,
až za rohem se veterina ztratí.
Tak úřaduje vám,
ten strašný lesů pán!

23. 1. 2008
Zažili jsme výjimečnou procházku! Nebyla to procházka obyčejná, nýbrž neobyčejná. Byla to totiž Lovecká procházka. Byli jsme v lese, když v tom jsme potkali super gordonku Gerdu. Takže jsme se aktivně připravovali na setkání s Grace, které se doufám v Letňanech uskuteční :-) A potom se k nám přidal náš oblíbenec maďar Fido, který si s prckama dost vyhrál. Ale hřebem procházky byla slečna německé dogy, které se všichni tři báli!!! Danny viděl dogu poprvé v životě (jednou zase nebyl nejvyšší ze všech :D), a tak se bál. A bál se tak, že najednou mi seděl u nohy a všemi dostupnými i nedostupnými způsoby se snažil olíznout mo obličej a taky abych si ho všimla (fotila jsem si dogu a nejdřív jsem neviděla , že vedle mě sedí). Byl kouzelnej. Dokonce začal i štěkat - spolu s Fidem a Gerdou...

20. 1. 2008
Konečně jsem doplnila Rajče... Máme tady fotogalerii z 13. 1. - Ledňáčci, z 15. 1. - Zamrzlý les a z dneška tu máme Sluníčkovou procházku. Snad se vám budou fotky líbit :-)
Do odkazů přidán link na nádhernou Bernskou honičku Dorotku, která bude mít brzy štěňátka!

19. 1. 2008
Poslední dobou se u nás neděje nic moc nového. Začíná se trošku zlepšovat počasí (i když zrovna dneska to nestojí za nic) a konečně se prodlužuje den! Jsme v lese déle než v prosinci. Máme se fajn. Poslední dobou pozoruju, jak je Danny venku šťastný. Vždycky se mu procházky líbily, ale teď je venku opravdu šťastný... :-)
Doufám, že během dneška / zítřka konečně přidám na Rajče fotky, tenhle týden byl dost hektický, páč jsem ve škole měla dost fofr. No jo, blíží se vysvědčení...
V odkazech přibyl link na Adiska Majleru a Tarantina.
Všichni mějte krásný víkend, konečně má být teplo, ale s deštěm... pac a pusu :-*
P. S. : Johanko, moc děkujeme za píšťalku :-*

15. 1. 2008
V 7:15 se Danny opět rozhodl zvednout při čůrání nožičku! Měl sice výraz "jak to ten Richie takhle zvládá?!" ale nespadnul :-) Mno, dlouho mu ta zvednutá nožička nevydržela, páč po zbytek dne zase čůral alá fenka :o)
Byli jsme v lese, potkali jsme naší oblíbenkyní Sáru (Zlatý retrívr), takže se Danny krásně vyběhal. Mám nějaké fotky,, časem dodám. Koncem týdne :D

13. 1. 2007
Zase je to tu a Danny slaví o5 mininarozeninky tentokrát zvané sedmiměsíčtiny :o) Již před časem dostal super lano uzlové, které má velký úspěch a já ho ráno pravidelně nacházím v postýlce ;)
Oslava byla véliká, páč jsme zase zavítali do lesa, kde nás mírně překvapil stav cest. Tedy pěticentimetrové náledí nic moc, zvlášť když máte vizslu a absolutně hlaďounké podrážky. Nicméně i tak jsme si to bezvadně užili, potkali jsme maďaráčka, kterého jsme vůbec neznali. Nejvíc mě pobavilo to, že se jmenoval Deny. Fakt... vybírám Dannymu jméno kvůli shodě a dneska se další shoda vylíhla. Nevadí, hubeňoura Denyho jsme viděli jen jednou, vůbec jsme o něm nevěděli a předpokládám, že to tak asi zůstane. Bylo velmi veselé, když jsme se rozcházeli (každý na jinou stranu samozřejmě :) a oba jsme volali "Deny / Danny." Chudášci zrzáčci v tom měli trochu zmatek, ale můj Danny je šikulka a jako první pochopil, že jako má jít se mnou :-) Taky jsme si hráli s Gasy, Richiem a mnoha dalšíma pesanama. Fotky dodám později...

12. 1. 2008
Poslední dobou se toho moc neděje. Venku je hnusně, sníh v podstatě roztál. Nedá se lyžovat, děcka nesáňkují, jediné, co je už delší dobu možné je zlomit si na náledí nohu. V lese je zima, všichni jsou zazlezlí v pelíšcích...
Náhodou jsem přišla na jeden článek, je to úplně strašný. Nechápu, jak někdo může být tak krutý. Člověče, jak jsi jen mohl?! :(

7. 1. 2008
Vydali jsme se do lesa, sníh už byl sice trochu rozmočený, ale přeci jen byl :-) Danny byl samozřejmě nadšený, opět lítal jko splašený, potkali jsme pár kamarádů. Nejdřív neznámou Bellu a potom Maxíka, Gasy a Maybeho. Super odpoledne. Fotečky tady!Jinak Vilmi, ještě jednou všechno nejleppší!
Ahoj kamarádi!

___________________________________________________________________________

Listopad 2007

29. 11. 2007
Včera jsem dofotila začatou zimní sněhovou fotogalerii s názvem "Yetti":-) Fotky mám připravené, jen je hodit na Rajče... Pokoušela jsem se o to, ale vyskytly se jisté problémy, takže vás budu chvilku napínat ;) Snad se mi to brzy podaří. Všem přejeme krásný zbytek týdne T&D
20:25 - do Odkazů přibyla naše kamarádka Flaťanda Arwenka z Čertova doupěte, určitě se koukněte na její webík :) Tímto Awen i její paničku Zuzku móc zdravíme!

27. 11. 2007
Sníh nám taje pod nohama, takže pro dnešek asi končí, něco nového však začíná. A co? No přeci hlasování o nej web ve Fufíkově Vánoční soutěži :-) Kdo by chtěl hlasovat, anketu najdete zde... A kdo by chtěl hlasovat pro nás, jsme k nalezení pod číslem 7 ;)

26. 11. 2007
Jen co jsme vyšli ven, přestalo chumelit a nás na zemi čekalo to studené bílé nadělení. Danny si sněhu zpočátku snad ani nevšiml, už předem jsem mu totiž prozradila, že se vydáme do lesa :-) Tak se věnoval jen tomu, aby mě tam dostal co nejdříve. I přes nebezpečí uklouznutí jsme to však zvládli a do lesa dorazili. Jediný, kdo nás tam čekal byl snížek. Ta magicky bílá hmota padajicí ze stromů Dannyho dočista okouzlila a omámila. Nasadil odzbrojující pohled a rozhlížel se po kraji... A tak přišel na to, že spadlý sníh se do nebe nevrací a že musí roztát... ;)
Původně jsem chtěla nafotit krásnou zimní fotogalerii, ale Danny byl sněhem zaměstnán tak, že se mu ani nechtělo pózovat. Jednu pózu ale stejně mám :-) Jó, Danny se potatil ;)))

21. 11. 2007
Jako obvykle jsme se byli proběhnout na "Psí louce" a v lese :-) Dneska to bylo fakticky super, sešlo se stráášně moc pejsků a fenek. Byl tam můj Danny, Bernský salašnický pes Archibald, Belgický ovčák Maxík, Kříženec Maxík, Zlatá retrívřice Lexie, Teriérka Gasy, Labrador Ben a v neposlední řadě Gordonsetřice Gerda :-)
Takže lítando běhando. Danny je celý uťapkaný, tak hodil šipku do pelíšku a pinuší. Něco málo jsem i nafotila (!!!), musím se však mrknout, zda-li to bude použitelné, páč bylo špatné světlo a polovina bude rozmazaná jako obvykle... Mno, uvidíme, dám vědět. Pac a pusu T&D
19:00 - Fotky jsem probrala, sice nejsou nic moc extra, ale pár jich ujde. Nahrávám je na rajče, brzy tu budou ke shlédnutí vystaveny! :-) Budou zde nebo ve Fotoalbu / Lítando a běhando (popisek se zobrazí, když necháte myš chvilku na obrázku:).

20. 11. 2007
POZOR, ZTRATILA SE DALŠÍ MAĎARKA!!!

18. 11. 2007
Jako správní lovečáci vydali jsme se na procházku do lesa :-) Teda lovečáci... jak kdo. Danny je možná lovečák, ale lovecky vedený nebude. Je mi líto. Ale lovec se stal ze mně. Velký profík. Lovec pokladů do rodinného alba :o))) Danny byl móc hodný, poslouchal ;) a tak se mi podařilo i něco málo nafotit. Takže co nevidět se můžete mrknout na novou fotogalerii s názvem "
Bláteníci" jejíž fotky právě lezou na rajče. Některé jsou v horší kvalitě, omlouvám se, ale bylo mi líto smazat je. Jsou to momentky focené s velkým přiblížením... 
Skvěle jsme si dlouhou procházku užili, ale bohužel mi došly baterky ve foťáku, takže galerie je jen omezená, třeba lítání se Zlaťákem Argem tak není zaznamenáno :-( Ale nevadí, někdy příště. A zase jsem měla štěstí. Vzali jsme si na procházku balonek na provaze. Jak jsme tak házely (já s mamkou) hodila ho mamka vysoko do větví. Sundavání bylo obtížné a dlouhé, leč úspěšné. Potom jsem se ale k hodu dostala já. Inu, byl to takový Douglasovský okamžik, plný květnatých přívlastků a nepravděpodobných situací... Tím se snažím naznačit, že jsem hodila asi čtyři metry vysoko a do větví. Mno, jsme bez balonku. A visel tam šťastně až do smrti :-/

17. 11. 2007
Byli jsme na výstavě v Letňanech, zatím sice jen jako diváci, ale i tak jsme si odnesli mnoho posudků. Každý, kdo se dozvěděl, že je mému dlouhánovi 5 měsíců dával oči v sloup a koukal s otevřenou pusou, jeden pán si dokonce myslel, že je to dospělá fenka. Ale i tak se Danny třem lidem líbil :-) Pohrál si, nasál atmosféru, takže až budu vystavovat, nebude ve stresu. Užili jsme si spousty maďárků, mezi nimi jsme viděli i bráchu Saurona (Armaniho) a tátu Clifa.
Jak jsme tak procházeli stánky, objevili jsme horu růžových chlupů na stole. Nejdřív jsem říkala, kdo tu nechal tak velkého plyšáka, ale najednou plyšák ožil a otočil k nám hlavu. Byl to živý pudl. Nechápu, jak někdo může být tak krutý a obarvit ho na růžovo. Neměl obarvené jen chlupy, ale i jeho kůže byla narůžovělá. Vedět, kdo mu to udělal, volám ochránce zvířat. Trochu mě to vzalo... Ale dostali jsme se i do stánků, Danny dostal reflexní obojek, takový kráásný zelený. Fakt to funguje, vřele doporučuji. A navíc Dannymu stráášně sluší :-X
Musím Dannyho fakt pochválit, páč poprvé absolvoval tak dlouhou cestu MHD s tolika přestupy. Byl fakt skvělý! Nejhodnější štěňátko pod sluncem. A to, že se někomu zdá velký je mi opravdu jedno. Mně se líbí, je to moje láska. Uvidíme, až bude Danny v kruhu... Co pak budou lidé říkat. Trochu mě to zklamalo, nečekala jsem, že ho lidé tolik zkritizují, mně se zdá krásný. Ale to je můj názor... Možná jste nás viděli, já s jednou rukou v závěsu a okolo druhé omotané vodítko. Na vodítku moje medvídě. Tak to jsme my. My tři a pes z Pětipes :-)))
Dneska mám fakt den. Nejdřív mi všichni řeknou, jaká je Danny příšera a potom jdeme kolem zdi. Najednou se ozve "plesk." Myslela jsem, že na mně spadl sníh, ale chyba lávky. Nějaký člověk házel na zeď cement nebo maltu nebo co to bylo. Házel daleko. Tři metry za zeď a přímo na mojí bundu. Na záda. Bunda je v pračce, tak snad nebude zničená. Snad se to vypere. Dneska už nic nedělám, jenom se s Dannym mrknu na Dannyho parťáky, snad mi nikdo maltu na záda házet nebude. Fakt, občas si člověk vzpomene na zeměpis. Když jsme se učili, co jsou to "mokrá záda." Dneska bych tu definici asi kapku pozměnila... ;)

13. 11. 2007
A je to tady! 5 MĚSÍCŮ! Danny stárne :-) No jo, jsou tu další mininarozeninky... Tímto přejeme všem našim bráškům a sestřičkám všechno nej nej nej a hlavně pevné nervy páníčkům  s puberťáky, tedy pokud pubertují jako Danny... To moje zrzavé Strašidýlko nevidí, neslyší... prostě na zabití, ale co vám budu povídat... ;) Během týdne určitě něco nafotím, a následně to sem vystavím. Jinak jsme se přihlásili do soutěže. Není to soutěž jen tak ledajaká, ale přece slavná Fufíkova Vánoční Soutěž !!! Naleznete nás pod čísílkem sedm čili 7. Tak se hlaste, nominujte ať je póřádný výběr! .-)

11. 11. 2007

Všem přeji pěknou neděli a následující týden... ;)


9. 11. 2007
Pearl Harbor - vrchol večera. I Danny se díval, jako správná vizsla musí přece rozšiřovat svůj všeobecný rozhled :-) Ale povídal, že Garfield je lepčejší... Mno, i to moje gaučátko se na chvíli stalo letcem. Tedy abyste rozumněli, létal z gauče na gauč! Já ležela na jednom, Danny si lehl na svůj. Po chvíli se rozhodl, že přeci nebude ležet sám, tak na mě skočil. Kromě mých zlomených nohou a odražených ledvin ;) všechno ostatní Dannyho nálet přežilo (kupodivu). Potom se rozhodl, že to vlastně bylo lepší, když měl gauč pro sebe. Tak si stoupl na má žebra a seskočil dolů - vracel se na gauč původní. Ale po třiceti vteřinách se definitivně rozhodl, že já jsem jeho nejmilovanější panička, takže mi zase zpřelámal všechny možné kostičky a lehl si vedle mě. Tak jsme tedy sledovali celý film, Danny chvílemi chrápal, což mě sice trochu rušilo, ale ve chvílích, kdy se zuřivě bojovalo... 8)

7. 11. 2007
Včera večer u nás byla na návštěvě Dannyho "mamka ;)" Mirka :-) Bylo to příjemné, krásně jsme si všichni popovídali a povyprávěli =) No, tak snad to brzy zopakujeme!
Dneska jsme si užli docela fajn procházku, takzvanou lesní dvouhodinovku... Byli jsme jak jinak než v lese. Jediné, co se absolutně nevydařilo, bylo počasí, strašný vítr a zataženo. Ovšem my, kožatci... :-)

6. 11. 2007
Brr, to je citoslovce na tři písmenka dokonale shrnující dnešní den... Zimní kat Listopad si pro nás přichystal studený déšť zvaný Lijavec, který nás zastihl uprostřed procházky :-( Fuj, byli jsme celí mokří. Prostě hrůza. Deset minut před tím, než jsme vyšli, svítilo žluté sluníčko. Chňapalo svými teplými paprsky po Dannyho zrzavé srsti a štípalo do očí...
Vymyslela jsem novou hru. Co potřebujete? Takže, v první řadě skákavou vizslu, která miluje balonky. V druhé řadě skákavý balonek, který vaše vizsla miluje. Dále potom své neúnavné ruce a travnatý plácek, kde se nachází neoplocené dětské hřiště. Na hřišti musí být dřevěný stan - atrakce, která většinou nebývá využívána :-)
A začneme hrát... balonek (tenisák) se nachází ve vaší hbité ručce. Hodíte ho o stěnu stanu a on se někam (pokaždé jinam) odrazí. Soutěžíte se svojí vizlou, kdo ho chytí. Danny vydržel hrát tuto jednoduchou hru dost dlouhou dobu a stala se jeho oblíbenou... Možná tak svého žabáka na chvíli zabavíte, popř. unavíte :-)
Lovu tenisáků a padajícího listí zdar, T+D

4. 11. 2007
Cestou na procházku jsme potkali Beardedky Demi, Blondy a Barnieho, a tak jsme společně vyrazili na louku .-) Děcka lítala, my si povídali, prostě taková nedělní idylka. Dokonce se na nás přišla podívat i Labradorka Cherry, takže bylo opravdu veselo! Dobrou noc...

3. 11. 2007
Jak jste si jistě všimli, na webíku proběhlo pár úpraviček :-) Před časem jsem změnila styl počítadla a máme nové logo. Pod logem běhá text upozorňující na aktuální dění u nás...
Dopoledne jsme byli v lesíku a dokonce jsme potkali dalšího maďara. Než jsme si ho stačili prohlédnout a pohrát si, zmizel kdesi v lese. No nevadí, páč jsme si hráli s Richiem (RR) a jinými pejsky. Akorát foťák se vyvenčit nešel... No jo no... ;)
Odpoledne jsme se vydali na velevýlet do Šárky. Cestou se však Danny zamiloval :-) Byla to láska na první pohled. A do koho? Představte si, do krásné slečny MOK. Slečně bylo tuším jedenáct týdnů. Sydney, tak se totiž jmenovala byla strááášně malilinkatá. Připadala mi stejně velká jako Danny, když jsem si ho vybírala v necelých pěti týdnech. Prcek. Ale byla nádherná a ušatá, a tak z ní Danny nemohl spustit oči :-)
V Šárce jsme si to perfektně užili, potkali jsme další maďarku, takže máme takovou "Maďarskou Sobotu" ;) teda ten její temperament byl absolutně neuvěřitelný! No jo, patnáct měsíců... ale stejně. I Danny na to koukal trošičku zaraženě :-) Potom jsme potkali mraky dalších pejsků, počínaje smečkou Pražských krysaříků konče Barzojem. No náádhera, doufám, že si dáme co nejdříve opáčko :-)

1. 11. 2007
A je tu Listopad! Sice nevím, proč listopad, když je listí dávno opadané, ale budiž :-)
Lepší název by byl Listoklouž, páč nám to venku klouže pod nohama jako blázen... Ta příroda si na nás ale vymýšlí věci... A co nového se událo v životě naší malé vižličky? Mno, nic moc nového nemáme. Chodíme ven, nastalo období her. Házíme frisbí, tenisáky, klacky... všechno, teda skoro všechno ;) co je po ruce. Nebo si najdeme dlouhou pružnou větev a já s ní jezdím po zemi a Danny ji chytá. Lítám takhle po lese, dokola, občas se zády srazím se stromem a kolemjdoucí lidé si asi myslí, že jsem blázen. Ale co... :-) Pro mojí malou Žvýkačku cokoli :-)))
Martin na bílém koni přijel i k nám. Časně zrána jsme přivítali první snížek! Padaly menší mokré vločky ale bohužel se ihned rozpouštěly, ani chvilku se neudržely na zemi :-( Jen na klacíku se trochu sněhu udrželo, a tak měl Danny šanci ochutnat jej, což samozřejmě udělal. A zdálo se, že mu to studené bílé překvapení dokonce i chutnalo!
Ukořistili jsme dva zoubky. Padají jak o život. Včera se nám podařilo získat první bílý tesák, který Danny nespolkl a dneska byl na pelíšku nalezen druhý! Takže konečně máme nějaké zoubky na památku :o)
_________________________________________________________________

Říjen 2007

31. 10. 2007
A máme tu poslední říjnový den! Mno, hrůza, jak to letííí... Bylo krásné počasí, sluníčko svítilo, mraky spinkaly ve výšce a ani jsme nemuseli tančit mezi kapkami deště :-) Měli jsme štěstí a potkali jsme se s Jessinkou (vlačanda) a s Amálkou (zlaťačkou). Dannyho holky unavily, takže jsme dneska nelítali po lese, jen po louce. Tak les si dáme zítra, ne? ;) Krásné odpoledne, doufám, že počásko vydrží i nadále. Akorát se už moc brzo stmívá :-(

29. 10. 2007
Byli jsme na úžasné procházce, potkali jsme se s malou vlčandou Jessie, takže super lítačka :-) a se třemi beardedáky a s labradorkou Cherry. Když se Danny vyběhal, putovali jsme dále, čili do lesa ;) a na "Psí louku" kde jsme potkali černého labradora, fešáka a fenku RR s jezevčíkem. Danny se rozhodl, že bude nej aportér na světě, a tak neúnavně nosil klacky, až jsem si při házení málem vykloubila rameno :-) Mno, ale skvěle jsme si to užili, Danny byl perfektní a měli jsme se fajn. Teď mi Danny hodil šipku do postele, lehl si na záda - poloha alá kuře ;) Však to znáte...

28. 10. 2007
Do fotoalba co nevidět přibydou dvě fotogalerie. První nese název "Zimní spánek" a druhá "Šárka". První galerii bych přiřadila ke včerejšímu (a nejen včerejšímu! ;) spinkání, a druhá, jak jste jistě poznali z názvu přísluší výletu do Šárky :-) Mno, náádhera, Danny se vylítal, celé odpoledne byl na volno. Potkávali jsme pejsky, malé, velké, dlouhé a světe div se i krátké. A mám takový zážiteček, o který se prostě musím podělit. ;)
Jdeme po takových kamenných docela nízkých schodech. Pokrývá je tmavě černé klouzavé bláto a spadané listí. Danny je nadšený, zatím si neuvědomuje, že ho doma hodím do sprchy a umyju mu nohy :-) V levé ruce držím vodítko. V pravé mám papání (pro sebe). Jak tak ukusuji sváču, ten můj netopýr, moje zrzavá anténka poletuje vzduchem. Mno, nic neobvyklého, říkám si. To, že Danny lítá vzduchem, místo toho, aby šel vychovaně po zemi není nic zvláštního. Prostě je nadšený z přírody, z bláta, z klouzavého listí a z lidí a pejsků. Ale co se nestalo... Podívám se pod schody a vidím krásného výmaráka. Nádhernou šedivku. Bylo pozdě, Danny už ho zpozoroval taky... :-( Přemýšlím nad tím, za jak dlouho v letu upadnu. A už je to tady. Cítím, že můj loket je na zemi. Nezůstal kámen na kameni. Jedu dolů po schodech. Ale kupodivu se mi podařilo zastavit a zvednout se. Všichni z toho měli samozřejmě legraci, až jsem se dala do smíchu taky. Po chvíli jde proti nám jakýsi pán. A světe div se, zakopl a rozmázl se stejně jako já! Ale byl bez malého, hodného štěňátka ;) No já, ještě jsem se ani pořádně neuklidnila, vidíc to, jak spadl, vybouchla ve mně bomba a takový smích jste nikdo neslyšel... Chudák pán si asi myslel, že jsem se zbláznila... A asi jo :-)

27. 10. 2007
Tak tu máme zase Sobotu, v celé své kráse... Noci se prodlužují a dny se krátí. Takže se Danny rozhodl, že tak dlouho v noci prostě nemůže být sám. Mno, má se to asi takhle: je večer. Zhasnu světlo, lehnu si, přikryju se. Najednou se zjeví nějaké zrzavé strašidlo, skočí mi na žebra. Já "zařvu" nejdřív AU a následně dolů a zrzavý kožatec si vzdychne a rozplácne se přes celou postel, až z ní málem spadnu dolů JÁ. Tak tedy vstanu, rozsvítím světlo, sundám toho netopýra, zhasnu. Než si stačím lehnout, je tam zas! A tenhle koloběh se opakuje tak asi devětkrát. Potom usnu. A hádejte, kde je zrzík ráno... vedle mně!!! :-)
Jinak dneska se sem přišel podívat 1000. návštěvník - moc děkujeme, přehoupli jsme se do nového tísícinávštěví! ;-)

26. 10. 2007
Konečně se uklidnilo počasí, a my mohli jít "vyvenčit" frísbíčko :-) Danny byl nadšený, a troufám si říci, že napoprvé byl jeho výkon přímo skvělý. Ale neučí se jenom on... Teda házet se silikonovým talířem je dost velký rozdíl než s klasickým plastikovým... Ale docela nám to jde. Danny byl nadšený, někdy se mu podařilo ulovit talíř ve vzduchu, jindy zas, když se kutálel po zemi a v některých případech vymýšlel, jak tu divnou červenou věc zvednout ze země :-) Byla to zábava a strávili jsme tak prvních čtyřicet minut procházky ;-)
Jinak králíček Danny má nový webík, tak se koukněte!

24. 10. 2007
Včera jsem byla v Zoo obchůdku. Danny zase vyrostl, tak jsem šla omrknout nějaký obojek a vodítko. Předem jsem se připravovala a na internetu jsem hledala různé vzhledové varianty. Když jsem však přišla do obchodu, o5 jsem se rozhodla pro oranžový s nášivkou, jaký jsme měli :-) Je prostě nej a oranžová jde Dannymu skvěle k srsti!
Taky nám přibylo fríšbíčko, tedy létající talíř (UFO :-D)... Vzhledem k počasí jsme ho ještě nezkoušeli, ale co nevidět na to vlítnem :-) a to doslova. Jsem zvědavá, jak to Dannymu půjde... Mno, uvidíme. :-)

21. 10. 2007
Do odkazů přidána vizslí princezna Sindy a malý princ Barny, také Bealye, Aira, Ben, Sid a Buddy. :-) Tak se na ně mrkněte, jsou to fešáci a fešandy! =)
Jinak dneska se chystáme na výlet, tedy pokud nám to počasí dovolí, takže budou nové fotky! Ch joo... Tak výlet se nekonal, jen co jsme vyšli ven, začaly padat kroupy. Danny docela koukal, ale hned, jak mu došlo, že prší a padá na něj nějaký studený nesmysl otočil se a běžel zpátky. Snad nám to vyjde příští týden... :-)


18. 10. 2007
Podzim se pomalu chýlí ke konci... Nějak jsme nefotili, ale příští týden se to budu snažit napravit. :-) Na procházkách nám sice půjde pára od pusy, ale naštěstí jsme pořád  v pohybu, takže se nám zima vyhýbá. Skoro denně chodíme do lesíka a na "Psí louku", hrajeme hry, cvičíme povely a máme se fajn. Je nám spolu prostě skvěle :-) Zítra prý bude od pětiset metrů prvně sněžit, takže si mnoho pejsků užije svůj první, druhý nebo třeba třetí sníh. U nás to zatím nehrozí... Nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale zatím asi dobře... Však my si zimu užijeme i když ne už zítra!
Užívejte posledních alespoň trochu teplých dnů, dokud jsou.
Jinak Danny má nové hračky, roztomilé latexáky.

     
Toto jsou stažené fotky - my máme kachničku (levý obr.) a draka (pravý obr.). 
Musím poznamenat, že není nad šťastné štěňátko. Danny měl fakt neskutečnou radost, mrzí mě, že jsem jeho nadšení nenatáčela...         

16. 10. 2007
Po trošičku delší době se zase hlásíme :-) Včera, tedy 15. 10. 2007 jsme si užili krásnou procházku. Vydali jsme se do nedalekého lesíka, kterým jsme prošli až na "Psí louku." Pohráli jsme si s osmi pejsky - puberťákem Zlatého retrívra, Vlčákem, Americkým kokršpanělem, Erdel teriérkou a s mnoho dalšími. Potkali jsme kamarádku Kačku se Sandy, a tak jsme si užívali. Chvíli jsme se zdrželi na "Psí louce" a potom jsme lesíkem pokračovali dál a dál a do dalšího lesíka. Prostě bájo odpoledne. Snad si brzy dáme opáčko. A Danny, moc Tě chválím, krásně jsi poslouchal - pusinku na čumáček :-) 

13. 10. 2007
A je to tady! Danny slaví své ČTYŘMĚSÍČNINY!!! Takže, Danny, ještě jednou všechno nej nej nej! A nejen Tobě, ale i Tvým drahým sourozencům. Armani, Artíku, Amigo, Hectore, Toníčku, Armienko, Agnesko i Aritmo, přejeme Vám všechno nejleší a olíznutí na čumáček :-) Slavte, slavte, a užívejte posledních alespoň trochu teplých dnů. My jsme sice slavili trochu dříve, ale to snad nevadí - ve Fotoalbu naleznete pár fotek (zelenkavý odkázek uveden o pár řádků níže). Tak se mrkněte, co Danny dostal a jaké ochutnával dobroty... T+D

12. 10. 2007
Tak tu máme pátek, bláznů svátek :-) Dnešní den není nijak zvlášť významný, tedy rozhodně ne pro nás dva - pro Dannyho a mě (Terku). Zato zítra... Někdo už možná ví, co nás zítra čeká, někdo možná tuší a někdo neví vůbec nic. Mno, nebudu vás napínat a prozradím tu krásnou "věc" - Danny bude mít zítra další mininarozeninky - už mu budou ČTYŘI měsíce!!! :)
Těšte se na fotky, určo nějaké budou... a taky jsem nafotila zbytky dárečků z TŘÍMĚSÍČNIN  :-)
Papa a hezký, pro všechny Bellesčata narozeninový víkend!
P. S. naší kamarádce Demi přejeme všechno nejlepší ke čtyřem měsícům!!! :-X
Olíznutí na čumáček posílá Danny!

11. 10. 2007

Dost jsem se překonala - konečně sem přidávám náš ...!!!RODOKMEN!!!... tak se koukněte, jaké má Danny předky a dokazuje to, že Archibald je vážně Archibald! :-D
Rodokmen zatím není moc čitelný, ale zítra se pokusím (když to stihnu - slovíčka z italštiny mi dávají zabrat) dodat zvětšeninu.


10. 10. 2007
Doplňuji fotogalerii z víkendu, tak tam mrkněte, naleznete tam i nové kousky :-)
Začali jsme chodit do lesíka a na "Psí louku," kde je Danny absolutně na volno a oba si to náležitě užíváme. Každým dnem očekávám příchod puberty, ale snad to nebude tak hrozné, jak všichni říkají. ;-)
Každý na ulici si myslí, že mám ridge. Takže berte všichni na vědomí, že Danny je MAĎARSKÝ OHAŘ KRÁTKOSRSTÝ jak má být!!! Pomoc, všichni se proti mě spikli. Ale když jsme u těch vizsel... dneska jsme si s jedním maďarem hráli, i když Fido byl trochu starší než můj prcek

6. - 7. 10. 2007
O víkendu jsme vyrazili na
chajdaloupku mimo Prahu. Běhali jsme po lesích, loukách, polích a moc jsme si to užívali! :-) A když jsme zrovna někde neběhali, tak jsme (kromě jiného) pinkali.
Ale abych se vrátila k těm lesům, loukám a tak... V lese jsme samožřejmě houbařili, Danny byl puštěný na volno a musím ho pochválit, takhle snad nikdy neposlouchal. Stačilo písknout a už byl tam, kde jsem chtěla. Mno, fakt super :-))) Našli jsme celkem 8 (slovy osm) košíků hub, takže jsme šikulky. Lovu (hub) zdar!
Na louce a políčkách jsme si taky užili. Danny aportoval jako šílený, až šla hlava a tenisák kolem. Bylo to prostě úžasné. Poznali jsme (resp. Danny poznal) i pejska a kočku/y. Zážitků je halda, Danny vám o tom bude určitě vyprávět... ;-)

5. 10. 2007
Tak to vidíte, jaký jsem poleno, úplně jsem zapomněla napsat, jak to Danny převčírem zvládal... Moc se omlouvám, jsem nějaká zapomnětlivá... :-(
Takže... neměli jsme štěstí ani na řidiče ani na autobus. Páč nejel ten pro invalidy, ve kterém to skoro nehází a nehlučí, ale takový ten starý :-((( Danny byl docela v pohodě, sice trošičku vyjukanej, ale to je snad normální, ne?! ;-) Neštěkal, nezlobil a dokonce ani "neotravoval" ostatní cestující. :-)
Cestou zpátky byl autobus tak plný, že jsem do něj odmítla vlézt, protože by Dannymu pošlapali tlapky. Tak jsme se trošku (pár stanic) prošli... :-)))

3. 10. 2007
V odpoledních hodinách jsme se sebrali a jeli na vetku (veterinu). Nelekejte se, nic nám není, jen jsme se šli přesně zvážit a nabrat pár odčervovacích tabletek. Mno, Danny váží něco málo přes 16 (slov šestnáct) kilo. Abych to upřesnila, váží šestnáct deset až dvacet :-)
A aby toho nebylo málo, vyrazili jsme rovnou autobusem! Byl to zvláštní zážitek, na zastávce jsem Dannymu dala náhubek, ale v prázdném busu mi ho bylo líto, takže jsem mu ho sundala. Mno, řidiči se to zrovna dvakrát nelíbilo, takže jsem mu ho musela nasadit zpátky. :-(
Něco málo (opravdu málo) jsme
zdokumentovali, fotek je jen třináct, takže je ostatním nevykoukejte :-))) Za foto dne bych asi považovala tuto fotku, mno i když... Posuďte to sami :-)

2. 10. 2007
Tak žádné fotky nebudou :-( Venku vytrvale prší, uvidíme, jestli vůbec půjdeme na louku. Snad přestane, chvilkami neprší, ale pořád je zataženo. Na focení to moc není, ale uvidíme...

1. 10. 2007

Nedávno jsme tu řešili konec prázdnin a už nám končí říjen. To to letí... hrůza! Za chvíli tu máme Silvestra... jsem na broučka zvědavá. Již brzy budou Dannymu čtyři měsíce. Už je to velkej chlap. :-)
Byli jsme na krásné dlouhé procházce. Fotky zase nic. Sorry, ale hlídat malé děcko (teda Dannyho) a k tomu ještě fotit... Fakt, že ne. ;-) Jinak jsme si moc užívali. Byli jsme v lesíku, v tajemných uličkách i na louce s pejsky. Odpoledne jsme si hráli s Jessie, dvěma labradorkami, géerkem (Golden retrievrem) Sluníčkem a s malou štěndou voříška. Teďka večer jsme si hráli s Funnym, Jerrym a Bessi. Byla to fakt romanitika. :-) Večer, všude skoro tma, nad hlavami nám lítaly sovy - puštíci. Jejich neslyšný let nás fascinoval. I když Dannymu to bylo zjevně putna. :-)
Tak dobrou noc, zítra snad něco nafotím, ale nic neslibuji, páč mám do pěti školu :-( Fňuk... Brou noc!¨

_________________________________________________________________

Září 2007

28. - 30. 9. 2007
Poslední zářijové dny jsme si užili jaksi bez focení (za což se všem strašně omlouvám), ale vzhledem k tomu, že dva ze tří členů lidské posádky onemocněli (já jsem mezi těmi dvěma chudášky taky), nikam se nejelo, nýbrž kurýrovalo...
V pátek nám sv. Václav tiše zašeptal do ouška, že bude vzhledem ke stále horšícímu se počasí nejlepší vyhlásit bojovou soutěž "Vailando - ležím pro Tebe," a jelikož Danny má soutěživého ducha, soutěž vzal nadmíru vážně a zalehl do pelíšku jak voják do zákopu, takže to samozřejmě vyhrál (jak jinak). Ani já - chudák nastydlá panička nedovedu takhle lenošit, Danny by mohl být kvalifikován na psí olympiádu v gaučingu. Cenou pro vítěze byla velká bůvolí bota, které dával Danny co proto cca 45 min. Danny si ji fakt vychutnal :-)
Den číslo dva aliaas Sobotu jsme prožili ve znamení her a aktivity. Mně už bylo a je o hodně líp, a tak jsem si s Dannym dost vyhrála. Venku bylo převážně zataženo, občas pršelo, tak se většina her odehrávala v domácím prostředí. Ale ani o vycházky nebyla nouze! Já jsem kvůli svému pitomému nachlazení ven nemohla, ale o procházky se postarala moje mamka (tímto jí moc děkuji), takže Danny opravdu nestrádal. Jojo, taková procházka s balonkem... ten se ale má! ;-) Nicméně se náš malý, no malý... 15 až 16 kilo a asi tak 50 cm v kohoutku... maďar vylítal, takže doma byl jako beránek :-)
Mno, v neděli (čili dneska) je konečně krásné počasí! :-))) Venku je vedro na padnutí, mě bolí v krku a Danny si užívá procházek s mojí mamkou. Hrajeme hry, lenošíme, "aportujeme" nebo si jen tak užíváme jeden druhého. To je asi nejhezčí. Jo, pustit si s Dannym Pelíšky nebyl špatný nápad. Akorát se na gauči tak rotahoval, až jsem málem spadla. Je to můj miláček!!! :-)
A taky jsme se vydali na louku. Nejdřív tam sice nikdo nebyl, ale po chvíli běhání a procházení se jsme potkali Jerryho (více v sekci Kamarádi) a Bessi. Tak si kluci pěkně vyhráli, Danny právě zapadl do pelíšku a spinkáme :-)

27. 9. 2007
Nazdárek Kašpárek,
o vejkendu čekejte všechno, třeba padající trakaře, ale v žádném případě nečekte nějakou aktualizaci - budu stráášně líná cokoli dělat, je přeci VOLNO! Každou volnou chvilku věnuji Dannymu, a ty nevolné věnuji webu a tak. Ale i tak, aby jste se nenudili...
... za odměnu si můžete prohlédnout fotky z lesa - "Zrzavá karkulka poprvé v lese" !!! :-)
Jo a úplně nejaktuálněji jak to jde - 16:18 - do sekce "Kamarádi" přidány fotky kamarádů, tak neváhejte a mrkněte se, s jak krásnými štěndy se kamarádíme! Přejeme krásný víkend... :-)

26. 9. 2007
Už jsem vymyslela jméno pro fotogalerii z lesa - "Zrzavá karkulka poprvé v lese" doufám, že ji stihnu přidat buď zítra, a když ne, tak ji sem frknu i s tou novou! Těšte se těště, je na co!!! :-)
Jsem moc ráda, že hlasujete v anketkách, děláte mi véélikou radost. Díky moc, dobrou noc! ;-)


25. 9. 2007
Prší, prší, jen se leje, kampak Danny, kam půjdeme? Mno, chcete-li znát Dannyho názor, tak nepůjdeme NIKAM. Chi, dostat maďara ven za špatného počasí čili za deště je překvapivě těžký úkol. :-( Přemluvit ho, aby v dešti ušel víc než deset metrů je někdy fakt obtížné, třeba dneska... Ale vzhledem k tomu, že pejskové se venčit musí, vyrazili jsme, ještě štěstí, že se Danny nechá podplatit :-) kde jsem to skončila? Jo, že  jsme vyrazili... vyrazili jsme na procházku, mírně mrholilo, a tak jsem si raději nevzala deštník. Mělo to však jeden háček... Rozpršelo se, a my se museli schovat pod košatou borovicí, takže jsme byli jako v boudičce! :-) Dokonce jsme potkali mého kamaráda, a tak jsme s ním šli kousek cesty. Ještě, že Danny neumí psát, páč jinak by tu asi byly nadávky... Panička? No hrozný, venku mrholí, a vona mě ještě tahá ven! Co si o sobě vůbec myslí? Tss...
Mno, dál si to snad raději domyslete sami, majitelé vizsliček asi ví, o čem mluvím... :-)))


23. 9. 2007
Neděli jsme si krásně užili, "oslavili" jsme první podzimní den návštěvou v Křivoklátských lesích. Danny byl poprvé v opravdovém lese, mno, byl nadšený. :-) 
Tornádo houbařilo jako divé, vždy mě dovedlo k nějakému hříbku (nic jiného zatím narozdíl ode mě nesbírá), a tak jsme brzy naplnili košík. Jenom pro pořádek, košík jsme samozřejmě neplnili sami, ale alespoň něčím jsme přispěli! :-)))
Mezi všemi těmi hříbky a bedlami jsme sem tam i fotili, takže se, děcka těšte, bude nová fotogalerie se zatím neznámým názvem. Nenechte se oklamat, nějaký extra vysoký počet fotek asi nebude, protože udělat ostrou fotku, pokud je předmětem focení maďar je fakt výkon, a ještě k tomu sbírat houby a hlídat Dannyho, aby toho zase tolik neochutnal... ;-)
Mno, uvidíte sami, snad už brzy. Takže Danny na houbách už brzy v kinech! :-)))


22. 9. 2007
Zdá se to sice skoro neuvěřitelné, ale podzim je tu! Už zítra slavnostně vstoupíme listovou branou do víru jednoho z nejkrásnějších ročních období - podzimu. Už teď začíná ze stromů listí opadávat, a Danny je fakt nadšený. Já už ale tolik ne, protože poletující listí na ulicích s velkým nadšením honí a já setrvačností vlaju za ním :-)
Brzy, doufám, že večer připojím fotogalerii "Zářijový speciál", který není až tak speciální, jsou to některé nezařazené fotky, ale snad vás alespoň trošku potěší. Možná připravím i jakýsi "Výběr" nejlepších letních fotek. Chci znát váš názor, tak se mrkněte do Anketek a zahlasujte, zda- li mám Výběr připravovat nebo si nejhezčí letní fotky najdete sami v těch nevím kolika fotogaleriích. :-)
22:40 - podařilo se mi umístit do Fotoalba slíbenou fotogalerii "Zářijový speciál". Mrkněte, třeba napište do Návštěvky nebo si svůj názor prostě nechte pro sebe! :-)))
Brou noc! ;-)

18. 9. 2007
Dneska u nás byla na návštěvě moje tetička, tak jsme rovnou udělali "zubatou" prohlídku. A zjistili jsme, že z Dannyho tlamičky "záhadně :-)" zmizely ČTYŘI zoubky a už začínají růst nové. Některé jsou už krásně vidět.
A fotky, které jsem tuším v neděli slíbila budou nejdříve o víkendu :-(, mám ve škole dlouhý týden, takže třeba dneska jsem přišla domů v 16:45. Nesnídám, nesvačím, nestíhám to (fotogalerii), nestačím...:-DDD
Jinak jsem ráda, že hlasujete v nové anketě, výsledky jsou zatím jednotvárné, ale třeba se to změní...

16. 9. 2007
Už se mi podařilo absolutně doplnit Archivní knihu návštěv z našeho starého webíku www.danny.websnadno.cz, takže pokud máte zájem, určitě si ji prolistujte, přečtěte... Někdy jsou tam fajn rady, někdy zase vtipné čtěníčko. Archivka je tu samozřejmě pro vás, akorát mi do ní prosím nic nepiště, případné názory, dotazy, připomínky se určo vejdou do Návštěvní knihy náležící tomuto webu. Kuju, Terka & miminko Danny :-)
A ještě přibývá jedna anketka (viz. sekce Ankety) týkající se lovectví vašeho lovečáka. Hlasujte, hlasujte, výsledky mě dost zajímají! ;-)))
Pokusím se nafotit ještě pár fotek, několik jich už mám, abych mohla přidat novou fotogalerii, aby jste jenom nečetli, ale mohli i juknout na toho mého Krasavce! 8)

15. 9. 2007
Tak konečně přispíváme do Fotoalba fotogaleríí nesoucí název "Mininarozeninová party na louce." Uvidíte, jak Danny s několika přáteli "oslavoval" své velké výročí. Fotky týkající se dárečků asi taky budou, ale přiřadím je do další fotogalerie, až bude zase víc fotek pohromadě :-) Jinak přejeme mamince krásnou dovolenou!!!

13. 9. 2007
Slavíme, slavíme, slavímééé!!! Už TŘI MĚSÍCE. A co Danny dostal? Asi kilo bůvolek :-) a míček na provaze, který se mu móc líbí.
Kromě jiného jsme byli zase na louce, jako vždycky a něco jsem nafotila. Převážně jsou to fortky s půl ročním bíglem Funnym a zbyteček je s Demi a Blondy - krásnými beardedkami. Moc fotek není, brzo jsme byli bez pěkného světla a fotky s bleskem... No, červená očka a hlavně je většina rozmazaná. :-( To nemám ráda, takže budu fotit spíš nějak průběžně. Pokusím se to ještě dneska hodit na Rajče a následně semka odkázek, ale nic neslibuje - čeká mě úkol z fyziky. :-((( Fňuk...

11. 9. 2007
Právě jsme se vrátili z procházky... Během procházky však začalo pršet, a tak jsme se pospíchali schovat do blízkého lesíka. Už z dálky jsem v chlupatém blonďákovi poznala pubertálního Zlatého retrívra, a tak jsem Dannyho s ohledem na jeho věk a okolní bahno nepouštěla z vodítka. Ale co se nestalo... Když přišel retrívr blíž, vrhnul se na Dannyho, a ten samozřejmě hodil záda. Majitel retrívra nic, jen se smál, že Danny už není čistý. Kdyby si ho pán alespoň zavolal... Ale ne, tolik štěstí přeci mít nemůžu... Potom Danny začal skákat na mě, no na ulici se všichni usmívali, vypadali jsme jako po bahenní koupeli. :-)

10. 9. 2007
Mno, tak zase prší, prší a prší... Těšila jsem se, že po celém dni půjdeme s Dannym na pořádnou procházku, ale vytáhnout ho ven za tohoto počasí je prostě nemožné... Před nepřízní počasí nás neochrání ani deštník, páč fouká dost silný vítr. :-( Snad to vyjde večer, a my se vydáme na Louku za štěndama. Minule jsem si vzala na louku brýle a přemýšlela jsem o tom, že by v optikách dost vydělali, kdyby zabudovali i stěrače. :-D
Doufejme, že počasí bude večer v oukeji, pac a mokrou pusu Terka & Danny :-)
Á, tak ještě jednou zdravíme, je tu nová Fotogalerie, kterou naleznete samozřejmě ve Fotoalbu. Fotogalerie nese název "Za deštivého odpoledne" a byla nafocena dnes, kdy se nám zřejmě nepoštěstí dostat na nějakou delší procházku... :-( Tak se mrkněte, třeba vám to trochu zvedne náladu. :-) Papa Terka & Danny


8. 9. 2007
Tak slíbené fotky asi nebudou, páč se nám stalo něco podivného s kartou. :( Nikdo přesně neví co, ještě jednou se to pokusíme zformátovat, ale moc s tím nepočítejte... Jsem z toho docela smutná, odešlo asi čtrnáct dní fotek a byly tam i docela pěkné kousky. Tak uvidíme... začínám fotit znovu, ale fotek bude míň. Strašně mě to mrzí, nemám žádné fotky z Dannyho jedenáctého týdne života! ;-(
Nicméně jsem DNESKA nafotila pár foteček, takže do Fotoalba přibyly dvě Fotogalerie - Kozel zahradníkem a Luční radovánky. Snad se fotečky budou líbit, jsou absolutně aktuální - ty ze zahrady jsou asi od 13:00 do 17:00 hodin a ty z louky jsou od 19:00 do 20:00 hodin, ale kvůli počasí a tmě jsou ve snížené kvalitě, tak se na mě nezlobte. :-) Dobrou noc a pusu na čumáčky Terka & Danny =)

6. 9. 2007
Před nedávnem jsme MY pejskaři :-) začali pořádat štěněcí srazy na louce. Děcka se tam vyběhaj, my pokecáme... Včera se nás tam sešlo 6! Danny, Demi, Jerry, Jessie, Funny, Voříštice a dospělačka Bessi. (Více v sekci Kamarádi). Štěndům se to moc líbilo, v očíčkách jim svítila čertovina! Bohužel zatím nemám žádné fotky, páč se za takového počasí zamračeného nedalo nic nafotit. Dneska vytrvale prší - teda leje jak z konve a fouká vítr. Nevím, Nevím, jestli se na louce objevíme. Danny nechce ven a já mám trochu obavy, aby venku nenastydl. Přeci jen je ještě miminko. Ale už TŘÍMĚSÍČNÍ!!! Včera oslavil celých DVANÁCT týdnů. Už jsem to včera nestihla napsat :-(, páč jsme spěchali na louku, abychom nepřišli pozdě... Snad se počasí trochu vylepší, já něco nafotím a hnedka to sem šoupnu! Taky bych už pomalu měla stáhnout fotky z foťáku a přidat nějaké ty fotogalerie... že?! Ale jinak jsem napsala prozatimní textíky k Dannyho přátelům.

5. 9. 2007
Bráška Amigo má novou Návštěvní knihu! Tak Vilmi, Amigo, přejeme, ať se NK hódně plní a ostatní se určitě běžte podívat, vypadá moc hezky!

3. 9. 2007
Moc děkuju Všem, kteří zavítali na naše nové stránky! Jsem ráda, že zatím jsou jen pozitivní ohlasy.
Dnes to začalo... Nový školní a pracovní rok 2007/2008 je tady! Všem přeji hodně zdaru, všechno nej nej nej, ať už se to týká práce, školy, ale především našich (nejen) čtyřnohých miláčků!
Danny byl dneska zase beze mě. Sice jen jednu hodinu, ale i tak mi bylo strášně moc smutno. :-( Hned jak jsem přišla, vyrazili jsme na velkou procházku do lesíka s Kačkou, její bíglicí Sandy a taky s kamarádkou Maki. Cestou jsme potkali ještě pár našich dvounohých přátel, Danny měl úspěch - všichni si ho hladili, a taky asi zamilovali.  :-) Včera jsme se seznámili se štěňátkem vlčáka (přesně o týden starším než je Danny) a malý ovčáček se našeho Tornáda bál! Chudák Jerry, měl asi z Dannyho trošku trauma, páč Danny lítal jako blázen a Jerry se krčil u páníčků. Kromě Jerryho jsme poznali ještě dospělou vlčandu a retrievra. Náš maďárek byl štěstím bez sebe. Snad si to brzy zopakujeme! :-)

2. 9. 2007
Já a Danny chodíme na pravidelné a docela dlouhé procházky. Nevím, komu z nás to prospívá víc, jestli Dannymu nebo mně, ale asi spíš mně. Cítím se líp než kdy dřív. Danny je přesně to, co mi v životě chybělo!
Konečně se dal do kupy server na websnadnu, takže se sem už dneska dostanete. Sice s jednodenním zpožděním, ale přece!!!
Zítra začíná škola, denní kolotoč, ale je mi to jedno. Těším se na podzimní procházky s Dannym, na první sníh a zase na jaro, až všechno pokvete, až si Danny lehne na zahrádce mezi rozkvetlé sedmikrásky... A taky se móóc těším na "Svod" a na naši první výstavu. Sice ještě nevím, kdy kam půjdeme, ale určitě to bude super... :o)
Tak zdar Všem dvou i čtyřnožcům, Terka & Danny :)

1. 9. 2007
Léto se pomalu chýlí ke konci, a na scénu vstupuje nejkrásnější období roku - smíšenina Jara, Léta a Zimy - PODZIM! My děcka brzy půjdeme do školy, dospěláci co nevidět odfrčí do práce a zvířátka si budou užívat procházky mezi padajícím listím... Juj, začíná na mě doléhat poněkud melancholická náladička... S Podzimem a novým školním rokem přicházejí také naše - vaše nové stránečky, takže právě DNES oznamuji ofíko spuštění tohoto webíku. V Menu naleznete pár nových věcí, a pár jich postupem času (až bude materiál) přibyde. Tak snad je z čeho a na co se těšit, pac a pusu Terka & Danny! :-)


________________________________________________________________
Srpen 2007


29. 8. 2007
Danny slaví už DESET týdnů! Roste jako z vody, přibírá na váze a s velkou vervou poznává své okolí... Zase jsme vyrazili na procházku, tentokrát ráno a sami... Jen já, Danny a balonek. Zase jsme ušli kus cesty, Danny poznal dalšího pejska a byl trochu smutný z Irského setra, který ho přehlížel. Jinak jsme si to báječně užili, před pár hodinami odjela návštěva s děckem, takže Miláček poznal dalšího jedince malé rasy (teda já jsem taky děcko, ale už o nějaký ten pátek, sobotu a neděli starší :-) )... Myslím, že Danny začíná mít v oblibě děti, ale jako správný ohař je co se týče cizích lidí hlavně na ženský! :-)

28. 8. 2007
Danny může konečně ven mezi pejsky, tak jsme vyrazili na první velkou pražskou procházku! Vzali jsme s sebou kamarádku Kačku s bíglicí Sandy, docela se s Dannym skamarádily. Zrzek byl procházkou nadšený, potkali jsme i štěňátko zlatého retrívra (které bylo Dannymu móc sympatické), ale taky štěndu vlčáka, tedy Německého ovčáka a kupu dalších čtyřnožců. :) Nejdřív jsme byli v parku, kde se Danny a Sandy pořádně vylítali, potom jsme chvíli chodili klidnými ulicemi a potom jsme procházku zakončili návštěvou malého lesíka, kde kupodivu narost jeden hříbak sameťáček, tak jsem tak kokala střídavě na Dannyho a na houbičku, a připadalo mi to až legrační - jdu na procházku se sameťákem a potkám sameťáka! Mno, bylo to moc příjemné odpoledne, přišli jsme domů, Danny dostal Eukanubu s masíkem a než jsme se stačili rozkoukat, už spinkal na pelíšku. Těším se, že si to co nejdříve zopakujeme!!! :-)

26. 8. 2007
Tak jsme zase doma. Výlet mimo Prahu za ostatními zvířátky se Dannymu velmi líbil, takže to budeme co nevidět zopakovat. :) První setkání s pejsky, kočkami a slepicí proběhlo celkem v klidu. O tom, že slepice existuje Danny pravděpodobně neví ani po setkání s ní v uctivé vzdálenosti 2 m. Danny jenom proběhl, a to bylo všechno. Upřímně, čekala jsem to divočejší. S kočičkama to bylo podobné a s pejsky... Danny si chtěl samozřejmě hrózně hrát, což by mi v takové míře bejt psem dost vadilo. Ale Danny si hrál s Tasem (Tibetský teriér). Taso ho nechal, ať dovádí, a tak se náš Miláček dost rozjel. Když byl už moc unavený, zapadl do Tasova pelíšku, kde usnul. S druhým pejskem Berrynkou (Hovawartice) to taky šlo. Sice jí v těch dlouhých chlupech bylo stráášlivé horko, tak si nechtěla moc hrát, ale Danny to hned pochopil a věnoval se naplno jen Tasovi. Vydařilo se to, počasí skvělé, nálada ještě lepší a zážitky... Danny byl prvně na louce, procházka bez vodítka - byl nadšený! Taky jsme omrkli potůček (ale Dannyho jsem do něj samozřejmě nepustila). Určitě přidám i nějaké fotečky, aby bylo na co se dívat.
Jinak Dannymu asi začínají růst zoubky. Místy má už bílou dáseň a nepřetržitě něco kouše. Ještě, že jsem se zásobila bůvolí kůží a jinými odolnými "pomůckami." Je vidět, že dáseň svědí, je potřeba to přetrpět... Za dva týdny bude Danny v kuchyni flusat mléčné zuby (v kuchyni? v celém bytě), takže to bude teprv tanec. :-) Doufám, že přezubení proběhne s co nejmenší bolestí. Už aby to bylo za námi.

22. 8. 2007
Nečerstvější aktualitka: Danny dnes slaví už DEVĚT týdnů! Jako dárek dostal odčervovací tabletku zabalenou v taveném sýru. Né, to byla sranda...Tabletu sice dostal (a móc mu chutnala), ale dáreček to nebyl. Dáreček byla pochoutka z bůvolí kůže na které si fakt dost pochutnal. :-)
Taky jsme začali s klikáním. Mno, s klikáním... Má se to asi takhle: jednou za čas kliknu a Danny, který z toho má strašnou srandu slupne odměnu z mé ruky. A tak to taky na poměrně dlouhou dobu zůstane. Danny můsí opravdu důkladně pochopit, že kliknutí je za odměnu a né, že si z něj dělám srandu... Dál zatím pokračovat nebudeme, to až tak za čtrnáct dní (spíš asi později) začneme klikat když si Danny sedne, lehne nebo udělá cokoli správného. Nenásilnou formou - "Terky škola hrou" chci Dannyo naučit, jak se chová správný psí občan. Ale na to je zatím opravdu hafo času... A proč jsem se rozhodla pro metodu clicer výcviku? Mno, vizla je velmi pozitivní pes. Za těch čtrnáct dní, co mám Dannyho doma se ještě ani jednou nestalo, že by měl špatnou náladu, že by si nechtěl hrát nebo že by dokonce nevrtěl ocáskem! Ostatně vrtění ocáskem je jeho nejčastější činnost. :-) Clicer výcvik je velice pozitivní, vhodný pro citlivé pejsky, kterým vyhovuje hravá forma výchovy, což maďaři obecně jsou. Clicer výcvik má mnoho velmi zajímavých prvků. Například vodítko se nevyužívá jako nástroj/pomůcka (to zní lépe - jako pomůcka) při výcviku, prostě děláte, jako když vodítko neexistuje. Žádné škubání ani škrcení, jen slovně "fuj." To se mi právě líbí. Nikdy psa nebijete ani nijak nepeskujete. Jde to všechno nenásilnou formou a upevňuje to vztah mezi pejskem a jeho pánem.
Teď momentálně Dannyho ještě necvičím, je ještě dost mladý. Okolí sice klame tělem, ale uvnitř má opravdu křekou a citlivou dušičku, takže ho nikdo buzerovat nebude! Jen přes mojí mrtvolu!!! Dannyho teď jeno vychovávám, a to tak, že mu více méně pomáhám objevovat svět. Ukazuju mu, že postel je MŮJ pelíšek, že silonky se nekoušou, zato takový latexový drak ho k tomu přímo vybízí. Vedu ho tak, aby věděl, že vůdcem smečky jsem JÁ a proto jdu první do dveří. :-) Ale v podstatě nic víc se s ním neděje. Maximálně když si sedne, řeknu sedni, aby v tom pak neměl bordel a tím to hasne.
Hlavní Dannyho funkce v rodině je mazlíček a kamarád. Teda na mazlení s ním se u nás doma stojí fronta jak na pomeranče v dobách českého komunismu (tím nechci žádného komunistu urazit, ale pomerančů bylo fakt pomále a froty byly jako... mno prostě velký). ;) Někdy mám pocit, že takhle se nikdo nestaral snad ani o mě. Né, vtip, jasně, že se o mě takhle dobře starali. :-) Danny je moje láska, spinká se mnou v pokojíčku, kdyby v noci nááhodou něco potřeboval. Dneska jsem vstávala v šest ráno, jestli se mu náhodou nechce čůrat (a jako na potvoru se mu zrovna nechtělo...). Už krmíme jenom čtyřikrát denně (teda od dnešního časného rána - od sedmi hodin). Dannymu to vyhovuje víc, teďko poslední dobou už v noci nemá moc hlad. Strašně ho miluju a nedala bych ho za nic na světě!!! Je to moje láska!!! :X
Zítra odjíždíme pryč, jak už Danny psal, takže tohle bude poslední aktualizace před odjezdem. Uvidím, kdy se vrátíme, a podle toho budu aktualizovat. Přibydou i nějaké ty fotečky, slibuju! :-) Tak papa a držte nám všechny tlapky, budeme toho hodně zkoumat!


21. 8. 2007
Danny aktualizuje webík...
Ahoj všichni psí a lidští kamarádi! Koukám, že panička Vám píše o všem, co se doma šustne, tak já taky přispěju pár pikantnostma. :o) Ráno panička někam zmizela, mluvila něco o nějaké tetanovce, že prý to lidi dostávaj, když se hrabou v zemi, bo co?! Teda, nasadila mi tím brouka do hlavy. Co když to můžu taky dostat??? Že bych se pro jistotu v tý zemi přestal rejpat??? Mno, když jsem se jí před chvílí ptal, řekla, že to se mě netýká... Jak, že se mě to netýká?! Jsem přece maďárek, zvědavej a do všeho musim strčit čumák!!! I do tý tetanovky ho musim strčit, abych zjistil, jak to je.
Přes den jsme chodili na pocházky, já čůral a kakal a panička mi za to sypala pamlsky do tlamičky. Byly móc dobrý! Dostávám je za to, když to udělám na povel a venku. Je to stejně divnej systém... Daleko poodlnější je čůrat doma, tam není tak horko :-)
Panička mi povídala, že od zítřka začneme klikat. Já fakt nevim, co si to furt vymýšlí za nesmysly. Klik sem, klik tam... A prý se mi to bude líbit... No, ještě jsem ten zvuk neviděl ani neslyšel, ale myslím, že po tom ani neštěknu až bude panička ve škole... To budu spíš štěkat po ní, aby už se vrátila... Asi mi bude smutno. Prý brzy pojedeme někam pryč, za pejskama, kočkama (co je to?) a za... jak se to jmenuje??! jo, slepicí. Mno, slepice je spíš panička, když si myslí, že tu slepici nechám jen tak. O:-) Už je pozdě, musim jít spinkat. Vždycky jsem vymýšlel, jak se dostat paničce do postele, a hádejte kde spím teď?! Hmm, ve svém pelíšku. Panička je tak trochu hamoun a nechce mě k sobě do pelíšku pustit. :( Ale furt to vytrvale zkouším. Zatím (a asi navždycky) však marně. Tak pac a čumák, doblou noč, Danny :)

20. 8. 2007
Danny už chodí na procházky na ulici, zatím teda jenom před barákem a kolem sousedů (máme takřka kruhovou uličkůů) a Danny je fakt nadšený! Máme už pár fotek, vím, že bych je měla hodit do compu a šup s nimi do Galerie, ale už na to nemám sílu. Byla jsem ve zveráči (zveráč = zverimex = obchod pro zvířata :D) a máme klikátko, již brzy začneme s clicer výcvikem. Jinak Danny milujéé latexáky (máme new balonek) a taky máme gumový kroužek, se kterým si Brouček dosti vyhraje. Taky máme "pochoutky" z bůvolí kůže. Možná někdo zná takový "míček" proplétaný bílou a červenou "kůží" nebo co je to zač. Nicméně to Dannymu neuvěřitelně chutná, váhala jsem, kolik toho mám koupit, nakonec jsem vzala jen jeden, ale byla to chyba... Mno, v příštích dnech prubnem nějkou úplně jinou pochoutku, která je bezpečně uložena v mé "psí" krabici, tak uvidíme. Píšu si, co mu jak chutná, takže budu vědět, heč! Tak já se loučím, jdu juknout na spící miminko, a přeju héézký večír :-)

19. 8. 2007
Tak včera se všichni sourozenci definitivně rozuprchli do nových domovů. Pro maminku a Kazdovi to jistě musí být móc smutné, ale pro prcky zase určitě stráášně veselé jako pro Dannyho (alespoň doufám!). Doufáme, že co největší počet jich bude mít svůj webík, abychom se všichni mohli vzájemně sledovat. Zatím sledujeme ségru Armie a bráchu Amiga, brzy Agnesku a doufáme, že za chvilinku si weby udělají i ostatní rodičové malých vizsliček! Samozřejmě sledujeme i webíky obou rodičáků!!!Jinak včéra byl Danny poprvé na ullici, setkal se se soudedovic dětmi (které prožívají první perné roky ve škole) a chystáme návštěvku u tety + strejdy a u babičky + dědy na chatcéé. Danny se již brzy seznámí se třemi pejsky, pěti kočkami (resp. třemi kočkami a dvěma kocourky) a dokonce s jednou slepicí, která doufám nálet našeho Prcka ve zdraví přežije. :o) Mno, čeká nás toho opravdu hodně a hodně, tak s chutí do tohó!!! 8D

17. 8. 2007
Áhoja, tak se po celkem dlouhé době zase hláásíme...:) Co se událo? Mno, nic moc zvláštního. Vše je při starém. Ale přeci jenom by se jedna aktualitka našla! Dneska jsem Dannyho nechala doma jen s ostatními členy rodiny, já zmizela na půl odpoledne nakoupit. Prý se mu "stýskalo," ale kdo ví, asi spíš mu to bylo tak nějak jedno. Né, ale je strašně šikovnej. Fakt. Dneska samá chvála! Skoro vůbec nekouše a dneska se ani jednou nevyčůral doma. Prostě na záchod jenom venku! Mám z něj tááákovou radost!!! Je to šikulka. Celý po mně!!! :o) Snad mu to vydrží i nadále....

15. 8. 2007
Další událost z deníku malé vizsly je tu: dneska jsme byli na očkování. Sfoukli jsme to v pohodě, už můžeme před barák na ulici, ale nesmíme přijít do styku s pejsky (maximálně může k pejskům, co jsou v rodině). Za měsíc už spolu vyrazíme do ulic, myslím, že bude Danny docela koukat. Škoda, že až za měsíc. Na veterině nedostal jenom pigáro, ale došlo i na stříhání drápků... Dannymu se to moc nelíbilo, ale upřímně řečeno, já se mu vůůbec nedivím. A taky vážení - upřesňuji včerejší váhu na 7, 5 kg. Jinak je Danny hodný, celé odpoledne jsme strávili na zahrádce, takže lítačka a relax. :)
Uvidíme, co podnikneme zítra...

14. 8. 2007
Cha chá, máme za sebou společný den číslo 6. Máme toho spoustu před sebou i za sebou! Za námi je vážení, kžeré proběhlo dneska, na standardní domácí váze a Danny váží cca 7 kg. Mno, už je to kus chlapa!!! Přibral asi půl kila ode dne příjezdu.

Maďarský ohař ([psi
Ztratila se fenka mad ohaře Jessica, stáří 6 měsíců. Na hlavičce má čírko - vada srsti. Odměna jistá!!!!!!!
Prosím pomozte nám ji najít
Děkuji
Lucie Krajcová
e-mail:krakorka@seznam.cz
Telefon:728474353
vloženo: 16.11.2007 15:18:16


Zdroj: Nalezenci.cz

Další informace o ztracených maďarských ohařích a ohařkách zde 
!!!

29. 8. 2007
Danny slaví už JEDENÁCT týdnů! Roste jako z vody, přibírá na váze a s velkou vervou poznává své okolí... Zase jsme vyrazili na procházku, tentokrát ráno a sami... Jen já, Danny a balonek. Zase jsme ušli kus cesty, Danny poznal dalšího pejska a byl trochu smutný z Irského setra, který ho přehlížel. Jinak jsme si to báječně užili, před pár hodinami odjela návštěva s děckem, takže Miláček poznal dalšího jedince malé rasy (teda já jsem taky děcko, ale už o nějaký ten pátek, sobotu a neděli starší :-) )... Myslím, že Danny začíná mít v oblibě děti, ale jako správný ohař je co se týče cizích lidí hlavně na ženský! :-)

28. 8. 2007
Danny může konečně ven mezi pejsky, tak jsme vyrazili na první velkou pražskou procházku! Vzali jsme s sebou kamarádku Kačku s bíglicí Sandy, docela se s Dannym skamarádily. Zrzek byl procházkou nadšený, potkali jsme i štěňátko zlatého retrívra (které bylo Dannymu móc sympatické), ale taky štěndu vlčáka, tedy Německého ovčáka a kupu dalších čtyřnožců. :) Nejdřív jsme byli v parku, kde se Danny a Sandy pořádně vylítali, potom jsme chvíli chodili klidnými ulicemi a potom jsme procházku zakončili návštěvou malého lesíka, kde kupodivu narost jeden hříbak sameťáček, tak jsem tak kokala střídavě na Dannyho a na houbičku, a připadalo mi to až legrační - jdu na procházku se sameťákem a potkám sameťáka! Mno, bylo to moc příjemné odpoledne, přišli jsme domů, Danny dostal Eukanubu s masíkem a než jsme se stačili rozkoukat, už spinkal na pelíšku. Těším se, že si to co nejdříve zopakujeme!!! :-)

26. 8. 2007
Tak jsme zase doma. Výlet mimo Prahu za ostatními zvířátky se Dannymu velmi líbil, takže to budeme co nevidět zopakovat. :) První setkání s pejsky, kočkami a slepicí proběhlo celkem v klidu. O tom, že slepice existuje Danny pravděpodobně neví ani po setkání s ní v uctivé vzdálenosti 2 m. Danny jenom proběhl, a to bylo všechno. Upřímně, čekala jsem to divočejší. S kočičkama to bylo podobné a s pejsky... Danny si chtěl samozřejmě hrózně hrát, což by mi v takové míře bejt psem dost vadilo. Ale Danny si hrál s Tasem (Tibetský teriér). Taso ho nechal, ať dovádí, a tak se náš Miláček dost rozjel. Když byl už moc unavený, zapadl do Tasova pelíšku, kde usnul. S druhým pejskem Berrynkou (Hovawartice) to taky šlo. Sice jí v těch dlouhých chlupech bylo stráášlivé horko, tak si nechtěla moc hrát, ale Danny to hned pochopil a věnoval se naplno jen Tasovi. Vydařilo se to, počasí skvělé, nálada ještě lepší a zážitky... Danny byl prvně na louce, procházka bez vodítka - byl nadšený! Taky jsme omrkli potůček (ale Dannyho jsem do něj samozřejmě nepustila). Určitě přidám i nějaké fotečky, aby bylo na co se dívat.
Jinak Dannymu asi začínají růst zoubky. Místy má už bílou dáseň a nepřetržitě něco kouše. Ještě, že jsem se zásobila bůvolí kůží a jinými odolnými "pomůckami." Je vidět, že dáseň svědí, je potřeba to přetrpět... Za dva týdny bude Danny v kuchyni flusat mléčné zuby (v kuchyni? v celém bytě), takže to bude teprv tanec. :-) Doufám, že přezubení proběhne s co nejmenší bolestí. Už aby to bylo za námi.

Zítra nás čeká očkování, už druhé v pořadí. První dostal ještě u maminky v Brně, druhé sfouknem tady v Praze. Počítám, že tak asi koncem týdne, spíš začátkem týdne následujícího bychom se mohli vydat na průzkum ulice. Abych nezapomněla, dneska nebo zítra sem přibydou další fotečky, tak se nezapomeňte stavit a prohlídnout je, budeme rádi. Pac a pusu člověk Terka & maďárek Danny :)

13. 8. 2007
Dneska je Danny poněkud uřvanější, ale teďko k večeru se to začíná zlepšovat. Ale v noci...teda, dneska se nevyspal snad ani on. To bylo snad poprvé, kdy takhle křičel a tahal mě za ucho z postele. "Paničko, mně se už nechce spinkat, pojď budeme si hrát a honem mě pojď hladit na břišku." Takovéhle věci mi do ucha šeptal, ale já odolala. Potom šel někdy ke čtvrté ráno ven čůrat a honem do pelíšku spinkat. V noci je s ním fakt veselo. Ale jsem přesvědčená, že dneska bude spát v klidu, páč spal málo přes den...mno, uvidíme.

12. 8. 2007
Máme za sebou super návštěvu! Bylo to fakticky fajn. Danny se moc líbil, akorát si po chvilce hraní šel lehnout do pelíšku a na další dvě hodiny sladce usnul. Nicméně, začínáme mít kousavé období, Danny je jako piraňa, která kouše naše ruce. Snad ho to brzy přejde a omrzí, začíná dost dobře reagovat na povel "fuj!" a taky na "čůrej!." No jo, pro pamlsky a snad i paničku cokoli. 


11. 8. 2007
Mno, štěnda zase pinká... Brzy přidám pár fotek, budu se snažit, aby to bylo buď během víkendu nebo v pondělí, ale nic neslibuji... Nafoceno toho mám požehnaně, takže bez obav... Brzy budou i fotky z prvních momentků na vodítku, které jsme mu ze zvědavosti  a nedočkavosti vyzkoušeli. Ale nijak ho neterorizujeme, aby to tak nevypadalo. Kupodivu se mu strááášně moc líbí, vůbec ho nekouše a když je na něm "připnutý" tváří se pyšně jako páv. Zatím ho nechci moc zatěžovat (vodítko měl jenom chvililinku), ale sám od sebe začal podávat PAC. Je to šikulka, no... Zítra nás čeká další návštěva, bude tu veselo. Určitě něco nafotíme, tak se těšte...

10. 8. 2007
Danny je úžasný, vůbec nezlobí. Neodolala jsem a zkusila mu doma vodítko. Vůbec netahal a ani se ho nesnažil kousat jako hračky! Možná, že ho to začnu na zahradě učit, aby to až vyrazíme ven na ulici uměl...  

Mno, už jsem to s ním zkoušela a na místech, kde se obtížněji hlídá a celkem se to šikne. Fakt... Jinak úplně nové fotky z prvního dne doma neleznete zde a taky je jedna tady. 

9. 8. 2007
Po několika telefonátech a esemeskách jsem usoudila, že půlka světa hoří nedočkavostí, aby se dozvěděla, jak se prcek aklimatizoval. Mno, já se vůbec nedivím, tyhle psí záležitosti mě vždycky zajímaly a zajímat budou. A jak to všechno probíhalo? Poslechněte si tedy pohádku začínající našim příjezdem do Brna až po dnešní den...

Tak tedy, je středa 8. 8. 2007 ráno a my nakládáme do auta věci pro Prcka. Inu, nebyly to obyčejné věci, nýbrž veliká, převeliká plastiková bedna vyslaná dekami, ručníky, hadry, savými podložkami a snad jen Bůh ví, čím ještě. Kromě těchto důležitých věcí jsme vezli také mističku na vodu, vodu v petflašce, vodítko, obojek, hadry a v neposlední řadě i pár hraček...

Když jsme dorazili do Brna, došli jsme si s rodiči na oběd, abychom se posilnili, než-li vyjdeme vstříc pro mě neznámému městu...

Již se schylovalo k večeru (tedy bylo něco mezi 17:15 a 17:30), a my vyráželi z námestí Svobody pro Dannyho. Po domluvení všeho potřebného a po převzetí úžasného "manuálu" (kromě jiného) jsme Dannyho naložili do auta a vydali jsme se směr Praha. On to nebyl jen "směr Praha," ale do Prahy jsme jeli. Na dálnici D1 jsme stavěli nejdříve u pomníku Aleksandra Dubčeka, kde se nám štěňátko trošičku vyzvracelo... Nevím, zda-li to bylo magické místo nebo jestli se mu zvedl kufr z cesty, v každém případě bych mohla dělat přednášky o jeho obědu. Stavěli jsme ještě jednou, ale jelikož se nic významného ani poetického nestalo, popojedu.

Když jsme dorazili do nového domova, uviděl Danny babičku s dědou. Ihned začal vrtět ocáskem a když jsem ho položila na zem, vypadal, jako by tu žil už od nepaměti. Udělal první loužičku s novými páníčky, která byla hnedka utřena z povrchu zemského a šel se napapat. A potom spinkáát. Není nad klid po jídle. Nejdřiv si chtěl sice hrát, ale vzhledem k hrozícímu převrácení žaludku je spánek ta nejlepší varianta. I když se ve spaní kroutí jako hádě...  

V noci sice nejdřív trochu plakal a bál se tmy, ale únava zmohla nejen Dannyho, byť i mě. Spinkal celou noc, jednou se sice vyčůral, ale to miminka dělají. Ležel pěkně na zádek a dožadoval se hlazení bříška. Mno, ale když jsem si lehla zády k němu, okamžitě vyskočil a "honem, paničko, koukej se vzbudit a otočit se ke mně čelem!" Ráno, (to má Brouček od půl sedmé) se chtěl móóc mazlit, hrát si a samozřejmě papat. A pak jsem ho vzala na zahrádku. Panečku, to bylo radosti!!! Očuchat, ochutnat, vyčůrat, mno a mnoho dalších činností měl na práci. Doma jsem ho uložila do pelíšku a hned usnul. Za jeden den se naučil říci, že chce ven na záchod, a tak se prostě jde. Takže dobrou noc, prcek se začíná budit...

P. S.
Kdyby tu byla nááhodou třeba Aktualitka nebo cokoli jiného, co končí v půli věty a absolutně to nedává smysl, tak se na mě nezlobte, ale Prcek se buď vzbudil nebo prostě něco potřebuje. Takové články později dopíšu nebo (když si nevzpomenu na tu velkou myšlenku se kterou jsem usedala k počítači) smažu... 

8. 8. 2007
Dnes nastal den "D," hodina "H" a nejdůležitější chvíle "CH" v mém životě. Právě DNES se celý můj život radikálně změní...Moc se těším. Brzy dorazím do Brna, uděláme si tam malý výletík, a potom pojedeme k Bridgetce domů, kde si vytáhneme z rodného hnízdečka našeho Miláčka. Baldík bude první průzkumník, který se vydá na svou cestu životem. Lidišky, držte nám palce, budeme to potřebovat. O podrobném průběhu cesty budu informovat v příštích dnech, hned jak to stihnu. Snad přidám i pár fotek do Fotogalerie, aby bylo na co se dívat. Ještě jednou bych chtěla poděkovat Všem, kteří mi k pejskovi dopomohli - všem, kteří mě od plemene nezrazovali (hlavně mamce), ale i těm, kterým se ta volba dobrá nezdála, protože i díky tomu se na všechno dívám o chlup objektivněji. Také děkuji všem, kteří mi pomohli s výběrem vybavení a také těm, kteří mi dali pár tipů ohledně výchovy, výcviku a v neposlední řadě i krmení. Ale komu chci poděkovat nejvíc, je paní Kazdová, která moje štěňátko úžasně odchovala! Moc Vám všem děkuju a mám Vás ráda!

7. 8. 2007
Dnes nastal poslední den bez malého Zrzavého štěstíčka. Už mě čeká jen pár posledních úprav bytečku (typu umýt misky, zahradit vstup na schody...atd.) a je všechno hotovo. Je až neuvěřitelné, jak rychle těch osm týdnů uběhlo! Je to skoro včera, kdy jsem říkala, že to tak dlouho nevydržím, mno, a dneska...Dneska přemýšlím, jak si poslední den užít. Mno, je jednoznačné, jak si ho užiji - oslavím ho koláží na téma "Třicetiletá válka," kterou jsem během těch osmi týdnů připravování se na Prcka nestihla. Už abych ji měla hotovou a mohla myslet jen a jen na mou Lásku - Dannyho.
Na webíku dnes proběhla aktualizace velikosti slona, máme tady nový Standard plemene a taky přidáno páár Odkazů, tak se mrkněte i na ostatní Maďárky bezstarostně proplouvající životem :) Určitě budou rádi...

4. 8. 2007
Přípravy vrcholí. Domov je obrácený naruby a všude se něco děje. Luxování, nakupování, mytí, vytírání, zametání...člověk by se z toho zbláznil, ale stojí to za to! Termín se nám blíží a všichni se těší stále víc a víc. Je to už za chvilku a já budu během chvíle připravovat plastikovou krabici (velkou a prostornou) pro štěnisko na cestu. Mno, blíží se to nezadržitelným tempem, a tak doufám, že v den "D" bude všechno jak má být. Pac a pusu Terka.

2. 8. 2007
To důležité a magické datum 8. 8. 2007 se nezadržitelným tempem blíží... A co se 8. 8. 2007 stane??? Mno, přece si jedu pro Broučka do Brna!!! Ještě pár posledních dní a můj život dostane radikální změnu... Něco jako když vybouchne bomba!!! Už aby to bylo... Mám připravené hračky, misky, pelíšek, granulky, latexovou rukavici na česání, pár pamlsků...mno, je toho mnoho a mnoho
...


___________________________________________________________________________

Červenec 2007

30. 7. 2007
Chudášek moje štěňátečko, dneska v podvečer ho čeká tetování a první očkování... Mno, snad bude alespoň v rámci možností statečnej. 

24. 7. 2007
Berušky a berušáci už mají přidělená čísla na tetování. Můj prcek bude mít v oušku čísílko 2733 - ještě, že je to liché číslo, sudá nemám ráda. Mno, ale je mi jich táákhle móóc líto. Určitě budou plakat... A ještě k tomu bude chudášek muset jít ještě na čip, páč se to v Praze musí!!!
Á mám vodítečko a oboječek...musím říct, že mě dost nadchlo, páč je fakticky překrásný (firme Rogz for Dogz to vymyslela skvěle)...

23. 7. 2007
Připravuji sekci "Kamarádi," pokusím se co nejdříve nafotit pár zvířátek - Kamarádů, jen co bude mrně doma - podle toho s kým se bude kamarádit...Mno, kandidátů je opravdu hodně, takže si myslím, že strádat rozhodně nebude.

19. 7. 2007
Tak malá vizslátka dnes byla poprvé na zahrádce, tedy na zahrádce, kde velí mamka Bridge... Podle fotek vypadali všichni móc spokojeně!

18. 7. 2007
Háďata slaví již 5. týden...!!! Ještě tři další týdny a Archibald je domááá!

15. 7. 2007
Chi, lidišky, tak jsme navštívili prcky a manž. Kazdovi v Brně. A kóónečně jsem si definitivně vybrala - Fialkového Archibalda. Je to klááásný pejsek a myslím, že jsme se mu i celkem líbili... Mno, tak se těšme na Srpen, až Archibald pojede domů!!! A co nejdříve se pokusím dodat nějaké fotečky, abych pak neslyšela, že tu žádné nejsou...

10. 7. 2007
Mno, prcci už začali pít z misky a mají prořezané zoubky... Jsou to ale šikulky, že ?! Už za pět dní, právě v neděli 15. 7. 2007 se pojedu na broučky osobně podívat, heč...!!! Už aby to bylo! A kromě jiného jsem byla nakupovat...

3. 7. 2007
Tak, a můj pokojíček je definitivně hotový... Už mám i umytá okna, a tak by mohl malý psí dorostenec přijít skoro hned! Mno, tak třikrát huráááááááá!!!

2. 7. 2007
Tak, a dneska jsem byla nakupovat...!!! Už máme doma mističky, lano s uzly, gumovou pískací žárovku a žlutý balonek se smajlíkem. Mno, ještě toho sice hodně zbývá, ale berme to s klidem - raději si vše pečlivě vyberu a rozmyslím, než abych to kupovala najednou a bez rozvahy... 

1. 7. 2007
Pořád mimča sleduji, a došla jsem k názoru, že vůbec nevím, kterého si vybrat... Nejraději bych si vzala všechny, ale to nepůjde. Už 15. 7. 2007 se pojedu do Brna na broučky podívat, tak uvidíme, jak se nakonec rozhodnu.

___________________________________________________________________________
Červen 2007

20. 6. 2007
Tak jsem začala připravovat náš domov, tedy hlavně svůj pokojík na příchod viszlího mimča. Musim říct, že takových věcí  (najednou) na vyhození, dání na Charitu či do Dětského domova a na dočasné umístění do sklepa nebo jinam (třeba koberec - předložku před postelí, naštěstí máme parkety) jsem snad v životě neviděla! Snad bude domov bezpečný a malému psíku ani nábytku se nic nestane...

18. 6. 2007
Mám narozeniny! Mno, zase jsem o rok starší (díky Bohu jenom o rok), uvidíme, co k narozkám dostanu. Lidišky, věřte nevěřte, budu mít štěně...!!!

13. 6. 2007
Dnes se Bridget ze Zadráhy narodili viszlí miminka. Jsou nádherní...